Поки Ілон Маск запускає в космос супутники, які роздаватимуть інтернет згори, Марк Цукерберг вирішив діяти тут, на землі – за його задумом, інтернет будуть роздавати навіть вуличні ліхтарі й дорожні знаки.
Facebook і Telecom Infra Project оголосили про те, що запускають низку нових проектів, спрямованих на поширення Інтернету по всьому світу. Зокрема, за даними моніторингу, сьогодні у світі залишається 3,8 млрд чоловік без доступу в Інтернет, тож дана ініціатива є вкрай важливою, пише ZD Net.
На заході Mobile World Congress в Барселоні представники Facebook заявили, що нові проекти, запущені за сприяння партнерів-провайдерів Deutsche Telekom, Magyar Telekom, Telenor та ін., будуть «модернізувати вже наявні мережі у регіонах і використовувати нові технології, інструменти та програми для залучення більшої кількості людей в Інтернет».
За останні 12 місяців доступ до Інтернету збільшився на 8,3%, однак майже половина людей на планеті, особливо у важкодоступних районах, залишаються без доступу до мережі.
Як повідомив у блозі віце-президент Facebook Джей Паріх, місія підключити весь світ до інтернету лежить на плечах медіа-гігантів, і щоб проштовхнути цю концепцію у всі куточки Землі, знадобиться підтримка телеком-провайдерів в усьому світі.
Зокрема, буде використовуватися технологія Terragraph – мультиміліметровий бездротовий зворотний зв'язок, розроблений для покращення можливості підключення в щільнозаселених міських районах, де широкосмуговий і мобільний зв'язок часто стикаються з перевантаженням.
Deutsche Telekom і дочірня компанія Magyar Telekom будуть тестувати Terragraph в Угорщині – Будапешт виступить тестовим майданчиком. Компанія Telenor також візьме участь в проекті і розгорне технологію в Куала-Лумпур, Малайзія.
Зазначається, що Facebook також співпрацює з компаніями Intel і Radwin, а шведська Nokia розробляє мережі, здатні підтримувати Terragraph.
Джерелами інтернету в містах також стануть вуличні об'єкти, такі як вуличні ліхтарі і дорожні знаки.
«Високоякісний доступ в Інтернет створює нові можливості для обміну знаннями і зміцнення громад та світової економіки», – зазначає Джей Паріх.