Кардинальна зміна курсу: американська Exxon Mobil виходить зі спільних проектів із «Роснєфтью»

Втім подальша співпраця над проектом на Сахаліні триватиме

фото Shutterstock

Американська нафтова компанія Exxon Mobil Corp. заявила, що вийде зі спільних проектів із російською «Роснєфтью» у зв’язку із санкціями США та ЄС 2014 року. Про це повідомляє Reuters.

В Exxon заявили, що офіційно розпочнуть вихід зі спільних із російською стороною підприємств цього року.

Цей крок став кардинальним для компанії, яка виступала проти санкцій стосовно РФ та стверджувала, що вони стануть несправедливим покаранням для американських компаній.

Водночас санкції стали ефективними в уповільненні роботи над проектом Exxon та «Роснєфті» в Карському морі. Російська компанія минулого року заявляла, що планує повернутися до роботи над цим проектом у 2019 році.

Спільний проект із розвідувального буріння на арктичному шельфі в Карському морі Exxon розпочала з «Роснєфтью» ще в 2012 році.

Представники Exxon зазначили, що вихід не стосуватиметься спільного з РФ проекту на Сахаліні.

Проект «Сахалін-1» – один з найбільших російських нафтогазових проектів із залученням прямих іноземних інвестицій. Оператором проекту виступає «дочка» Exxon – «Ексон Нєфтєгаз Лімітед». Проект реалізує розробку родовища Чайво з використанням наземних та морських об’єктів. На початковому етапі видобуту стабілізовану нафту відправляють на експорт. Для реалізації наступних етапів потрібно буріння додаткових газових свердловин та розширення берегових та морських об’єктів, що вже існують.

Нагадаємо: минулого року Мінфін США оштрафував Exxon Mobile на $2 млрд за порушення санкцій проти РФ. Очільники дочірніх компанії Exxon підписали вісім документів з 14 по 23 травня 2014 року з Ігорем Сєчіним, головою «Роснєфті». Головою ради директорів нафтової компанії на час укладення угод був Рекс Тіллерсон, який згодом став Держсекретарем США.  

Цього року компанія повідомила, що планує інвестувати мільярди доларів у проекти в США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS