Захворіло у світі
32,569,168
Померло у світі
988,996
Вилікувалось у світі
22,489,844
Захворіло в Україні
195,504
Померло в Україні
3,903
Вилікувалось в Україні
86,873
Мінфін США оштрафував Exxon Mobile на $2 млн за порушення санкцій проти Росії

Мінфін США оштрафував Exxon Mobile на $2 млн за порушення санкцій проти Росії

Угоди з «Роснєфтью» були укладені в травні 2014 року, і теперішній держсекретар Рекс Тіллерсон очевидно знав про них

Мінфін США оштрафував Exxon Mobile на $2 млн за порушення санкцій проти Росії
Фото Shutterstock

Міністерство фінансів США в четвер наклало адміністративний штраф у розмірі $2 млн на нафтову компанію Exxon Mobil Corp за порушення накладених на Росію санкцій, пов'язаних з Україною, в травні 2014 року. Про це повідомляє Reuters.

Глави дочірніх компаній Exxon Mobil підписали вісім документів з 14 травня по 23 травня 2014 року з Ігорем Сєчиним, главою найбільшого в Росії виробника нафти «Роснефть».

Сєчина було внесено в чорний список Сполученими Штатами всього за кілька тижнів до того, у квітні 2014 року.

Управління з контролю за іноземними активами Казначейства зазначило, що ExxonMobil вчинила «кричущі» порушення, які не розкрила добровільно.

Головою ради директорів ExxonMobil на момент укладення угод був Рекс Тіллерсон, який тепер став держсекретарем США. У Тіллерсона завжди були хороші відносини з російським бізнесом.

Газета Guardian стверджує, що Тіллерсон особисто знайомий з Сєчіним ще з 1990-х років, коли Тіллерсон був представником ExxonMobil в Росії. У 2011 році ExxonMobil і «Роснефть» уклали Угоду, яка дала американській компанії доступ до нафти в російській частині Арктики в обмін на інвестиції. Цей контракт було заморожено після введення Вашингтоном санкцій проти Росії.

Нагадаємо, Білий дім нещодавно заявив, що нові санкції проти Росії «неприйнятно обмежують авторитет президента», проти санкцій також виступають нафтові магнати, на чию думку, санкції можуть завдати шкоди енергетичним компаніям США, посилюючи руку російського бізнесу.

Як повідомлялося, Мінфін США оприлюднив розширений «чорний список» антиросійських санкцій. Під санкції потрапили російські банки, компанії, організації та ряд міністрів ОРДЛО та Криму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті