Кабмін пропонує Раді розглянути нові терміни бюджетного планування

У межах переходу від річного до середньострокового трирічного планування держбюджету

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді розглянути й закріпити на законодавчому рівні нові терміни для подання Міністерством фінансів на розгляд Кабміну проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2019–2021 роки, в межах переходу від річного до трирічного середньострокового бюджетного планування.

Про це йдеться у відповідному урядовому законопроекті «Про внесення зміни до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України (щодо середньострокового бюджетного планування)» №8099, який днями зареєстровано й розміщено на сайті Верховної Ради.

Як у пояснюють його автори, законопроект, зокрема сприятиме виконанню зобов’язань України перед МВФ, а також поступовій реалізації бюджетної реформи, визначеної Стратегією реформування системи управління державними фінансами на 2017–2020 роки.

«Підготовка Основних напрямів бюджетної політики на 2019–2021 роки за процедурами та в строки, передбачені в законопроекті про внесення змін до Бюджетного кодексу, створить умови для підготовки учасників бюджетного процесу до нових підходів у системі бюджетного планування», – йдеться в поясненні до документу.

Так, термін для розробки Мінфіном і винесення на розгляд Кабміна проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2019–2021 роки документом планується перенести з 20 березня на 15 травня 2018 року.

Водночас термін для розгляду й схвалення зазначеного проекту Кабміном збільшено на 5 днів і перенесено з 1 квітня, що передбачено редакцією Бюджетного кодексу, що діє, на 1 червня 2018 року.

«Проект Основних напрямів бюджетної політики подаватиметься Кабінетом міністрів України до Верховної Ради України у п’ятиденний строк після схвалення», – йдеться в пояснювальній записці до документу.

Нагадаємо: на початку 2018 року Мінфін розпочав роботу над формуванням трирічної Бюджетної декларації. У міністерстві наголошують, що це системна зміна бюджетної політики, яка забезпечує стратегічний підхід до визначення пріоритетних заходів та ефективний розподіл ресурсів.

Зазначений перехід від річної до трирічної перспективи бюджетного планування в Мінфіні називають революційним кроком.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS