Європейська комісія затвердила пропозицію щодо нової програми макрофінансової допомоги (MFA) для України на суму до 1 млрд євро для підтримки економічної стабілізації та структурних реформ, повідомляє Економічна правда.
Про це йдеться у офіційному повідомленні на сайті Єврокомісії і зазначається, що її пропозиція щодо 4 програми MFA для Україні підлягає затвердженню Європейським парламентом та Радою ЄС.
«Сьогоднішня пропозиція слідує за запитом української влади та прямими дискусіями між президентом Комісії Жан-Клодом Юнкером та президентом України Петром Порошенком. Нова програма спрямована на те, щоб спиратися на прогрес, досягнутий у підтримці стабілізації економіки та структурних реформ під час трьох попередніх операцій MFA», – йдеться у заяві.
Віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, зазначив, що пропозиція про 4 програму MFA свідчить про зобов'язання ЄС щодо солідарності з Україною.
«Ця солідарність повинна йти рука об руку з постійною прихильністю української влади до амбітної програми реформ для забезпечення стабільної та процвітаючої України. Ми розраховуємо на підтримку цієї важливої програми з боку Європейського парламенту та держав-членів», – зазначив він.
Водночас, єврокомісар П'єр Московічі також закликав українську владу продовжувати динаміку реформ з новою силою, – «побудувати більш справедливу, більш стабільну та процвітаючу країну в інтересах усіх українців».
«Усі виплати за запропонованою програмою, включаючи першу, будуть залежати від реалізації реформ, спрямованих на усунення вразливостей, виявлених в українській економіці. Включені у Меморандум про взаєморозуміння, вони будуть враховувати заходи, які залишаються невирішеними з попередньої програми MFA, і включатимуть кроки з посилення боротьби з корупцією», – зазначили у Єврокомісії.
Як писав Mind, про зазначене рішення Єврокомісії повідомляв ще наприкінці лютого міністр фінансів Олександр Данилюк, але не зазначав обсяг фінансування.
Водночас, раніше, у листопаді 2017 року, йшлося про фіндопомогу від Єврокомісії у розмірі 1,8 мрд євро.
Нагадаємо, Єврокомісія 1 грудня 2017 року відмовила Києву в третьому транші фіндопомоги в розмірі 600 млн євро через невиконання зобов'язань із структурних реформ в економіці та управлінні. Попередні два транші загальним обсягом 1,2 млрд євро Україна отримала від Євросоюзу в 2015 та 2016 роках.
Крім того, у заяві Єврокомісії також зазначалося, що в подальшому вона готова повернутися до розгляду питання щодо надання фіндопомоги Україні за умови, що влада країни продовжить реалізацію узгоджених із Брюсселем реформ.