Кабінет міністрів планує найближчим часом представити спільний підхід разом з Трастовим фондом НАТО у протидії кіберзагрозам, йдеться у повідомленні на сайті Уряду.
Як зазначається, про це повідомила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі у Брюсселі із заступником Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі.
«МЗС України знаходиться на передовій кібератак. Сподіваюся, найближчим часом буде представлений спільний підхід до вирішення проблематики цієї сфери. Враховуючи необхідність протистояти російській агресії на Сході України, можна сказати, що ми цей марафон біжимо зі спринтерською швидкістю», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе, характеризуючи процес реалізації проектів з протидії кіберзагрозам в Україні.
Водночас, заступник Генсека НАТО наголосив, що Альянс добре розуміє головні виклики кіберзагроз, які стоять перед Україною, та усвідомлює необхідність якісної міжурядової кооперації та комунікацій. «Багато задач з цієї сфери можуть бути реалізовані в рамках роботи відповідного Трастового фонду», – йдеться у повідомленні.
Крім того, Климпуш-Цинцадзе звернула увагу на наявну позитивну динаміку змін у реалізації першого етапу Трастового фонду з кібербезпеки і висловила впевненість, що зазначена тенденція у цій сфері збережеться, – «запуск ситуаційних центрів реагування на комп'ютерні інциденти в державній інформаційній інфраструктурі знаходиться вже на завершальному етапі. Один із таких центрів уже працює у Службі безпеки України».
Також повідомляється, що Україна є лідером серед країн-партнерів Альянсу за кількістю наукових проектів та обсягом їх фінансування в рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки». Проекти, які реалізуються за участю українських науково-дослідних установ, здебільшого спрямовані на посилення безпекової та оборонної спроможності України.
Нагадаємо, Міністерство науки і освіти нещодавно представило 240 інноваційних розробок українських Вищих навчальних закладів.
Водночас, як писав Mind, кількість вірусних заражень і хакерських атак в Україні за останній рік зросла з 10 мільйонів до 100 млн.
Нагадаємо, на початку 2018 року в Україні було відкрито перший центр реагування на кіберзагрози (Cyber Threat Response Centre, CRC). CRC – це технічна платформа взаємодії основних суб'єктів забезпечення кібербезпеки (Держспецзв'язку, СБУ, Нацполіції).