МОН: сьогодні в розробці українських вишів 240 інноваційних розробок
Спецпроект
Трансформації бізнесу

МОН: сьогодні в розробці українських вишів 240 інноваційних розробок

Міністерство планує забезпечити базовим фінансуванням українську науку вже з 2019 року

МОН: сьогодні в розробці українських вишів 240 інноваційних розробок
Фото: Shutterstock

Міністерство освіти і науки України (МОН) виступає за введення базового фінансування українських наукових розробок національних вищих навчальних закладів (ВНЗ) на підставі незалежної оцінки, йдеться у повідомленні на сайті МОН.

Про це розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час презентації ВНЗ результатів своєї наукової діяльності за 2017 рік.

«Попри те, що вся університетська наука коштує державі мізерно мало, вона дає значні результати, які можна продемонструвати, які готові або вже мають реальне впровадження. У цьому можна пересвідчитися, подивившись, приміром, виданий нами збірник про 240 інноваційних розробок вишів. Однак досі університетська наука має лише конкурсне бюджетне фінансування, на умові підтримки порівняно короткострокових 2-3-річних наукових тем. Та й на фінансування цього конкурсу держава завжди виділяла обмаль коштів. Частка університетів уже давно коливається навколо позначки 10% загальнодержавних видатків на науку. Як результат, у 2016 році вся університетська наука коштувала загальному фонду бюджету близько 15 млн євро – це показники фінансування одного провінційного європейського університету», – зазначила Гриневич.

Також повідомляється, що зараз на стадії затвердження перебуває Положення про державну атестацію закладів вищої освіти. На його підставі й запроваджуватиметься базове фінансування на науку – планується, що виші почнуть отримувати його вже з 2019 року. Причому положенням передбачено, що атестація проводитиметься за науковими напрямами, а не закладу в цілому.

Нагадаємо: на початку 2018 року МОН видав збірник 240 інноваційних розробок національних вишів за минулий рік, серед яких: наносупутник «Київскої політехніки», безпілотники від Національного авіаційного університету, інноваційні технології очищення водойм від Дніпровського державного аграрно-економічного університету, а також різноманітні розробки у сфері охорони здоров’я та для потреб оборони.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію