Після виходу Сполучених Штатів з угоди про Транстихоокеанське партнерство (ТТП, Trans-Pacific Partnership – TPP) 11 країн-учасниць партнерства підписали угоду CPTPP (Comprehensive and Progressive Trans Pacific Partnership), що означає Угода про всеосяжне та поглиблене транстихоокеанське партнерство. Церемонія підписання відбулася в четвер, 8 березня, в Чилі. Про це повідомляє DW, зсилаючись на інформагенцію dpa.
За словами міністра закордонних справ Чилі Еральдо Муньйоса, ця угода – «важливий жест проти протекціоністського тиску».
Документ підписали представники Австралії, Брунею, В'єтнаму, Канади, Малайзії, Мексики, Нової Зеландії, Перу, Сінгапуру, Чилі та Японії. На ці країни припадає близько 13,5% світової економіки або $10 трлн у перерахунку. Внутрішній ринок налічує близько 480 млн людей.
Угода про транстихоокеанське партнерство передбачала створення найбільшої у світі зони вільної торгівлі з населенням близько 800 мільйонів людей. Президент США Дональд Трамп у січні 2017 року підписав указ про вихід Сполучених Штатів Америки з ТТП. Це було однією з його передвиборних обіцянок. Після виходу США з Угоди про транстихоокеанське партнерство інші 11 країн-учасниць продовжили переговори.
Нагадаємо, у січні Трамп повідомив, що заблокує прийняття пакту 12 націй, щоб захистити робочі місця американців. Міністри інших 11 країн тоді зустрілись у В’єтнамі щоб реанімувати угоду. Також було зазначено, що США можуть повернутись до партнерства у будь-який час.