Співзасновник чеської криптовалютної біржі NakamotoX Каміл Брейча використовує тепло майнінгової ферми для вирощування овочів. Перший урожай вдалося зібрати з теплиці площею в 0,02 кв. км. Про винахідливих підприємців розповідає HighTech з посиланням на CoinTelegraph.
Брейча повідомив, що цей досвід компанія планує використовувати в подальшому і відкрити стартап з вирощування агрокультур.
«Хто б міг уявити, що промисловість з видобутку криптовалюти та сільське господарство можуть працювати разом? Перша партія криптотоматів готова до збирання. Ми використовуємо надлишок тепла для парника, і це працює».
Who would imagine that mining cryptocurrencies and agriculture can work together? The first batch of cryptomatoes is ready to be harvested. We are using the excess heat for the tomato greenhouse and it is working:-) pic.twitter.com/U7qqKTshqO
– Kamil Brejcha (@KamilBrejcha) 10 березня 2018 р.
В NakamotoX також планують використовувати тепло майнерів для обігріву майбутніх врожаїв. Для того щоб не втрачати тепло, команда проекту навіть створила так звані коінтейнери і помістила їх у підвальне приміщення.
We have developed something called «Cointainer» which is being placed in the basement and the heat is blown into the greenhouses. More details will be revealed soon. pic.twitter.com/VILRdK3I6k
– Kamil Brejcha (@KamilBrejcha) 10 березня 2018 р.
Брейча зазначив, що овочі вийшли «смачними і нешкідливими». Вирощені таким незвичайним способом овочі назвали «криптотоматами», їх планують виставити на продаж. Однак подробиці про продаж диво-овочів поки що невідомі.
Видання зазначає, що це не перший аграрний проект, пов'язаний з криптовалютними технологіями. Раніше повідомлялося, що у Приморському краї (Росія) планують побудувати ферму для одночасного вирощування полуниці та видобутку криптовалюти. Розробки вже дозволяють використовувати тепло від майнінгу на практиці.
Про те, що тепло від майнінгу криптовалюти можна використовувати вигідно, подумали і французькі розробники. Стартап Qarnot представ новий обігрівач QC1, в який вмонтовано пасивний комп’ютер для майнінгу цифрової валюти.
Нагадаємо, у США придумали, як отримувати «чисту» електроенергію безкоштовно.