В США придумали, як отримувати «чисту» електроенергію безкоштовно

В США придумали, як отримувати «чисту» електроенергію безкоштовно

Вчені винайшли новий спосіб конструкції термоядерного реактора

В США придумали, як отримувати «чисту» електроенергію безкоштовно
фото Shutterstock

Учені Массачусетського технологічного інституту (MIT) оголосили про унікальне відкриття в галузі видобутку електроенергії. Спосіб з використанням нового класу високотемпературних надпровідників і малогабаритних надпотужних магнітів дозволяє отримати кількість енергії навіть більшу, ніж потрібно для роботи реактора.

Про це пише HighTech з посиланням на дані дослідження, опубліковані в журналі Nature.

Вчені МІТ почали співпрацю з компанією Fusion Systems. Їх проект під назвою Sparc вже зібрав $50 млн від італійської енергетичної компанії Eni. Ці гроші підуть на те, щоб побудувати реактор. Він зможе виробляти достатньо енергії для споживання населенням невеликого міста.

Як це працює? Вчені змогли використовувати новий тип надпровідників для виробництва невеликих потужних магнітів, які є ключовим компонентом термоядерних реакторів. Магніти створюють поле, щоб утримувати реакцію плавлення на місці, не даючи їй доторкатися до стінок реактора. Таким чином, вирішується проблема розплавлення плазми, яка нагріта до мільйона градусів за Цельсієм.

Розробники запевняють, що раніше такі роботи були досить дорогим експериментом, який вимагав більше сил і фінансів, ніж вироблений результат.

За їх словами, ця розробка покладе край залежності людства від дорогих викопних видів палива – в першу чергу, нафти, кам'яного вугілля, природного газу, торфу та сповільнить процеси зі зміни клімату.

За задумом вчених, вже за 15 років США зможе стати лідером у виробництві дешевої енергії в необмеженій кількості. Енергетики з Eni хоч і підтримали проект, вважають, що часу для його повсюдного впровадження знадобиться значно більше.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло