Група країн «Великої сімки» заявила про невідповідність вимог е-декларування для антикорупційних активістів та міжнародних членів наглядових рад держкомпаній і відповідно до рекомендації Венеціанської комісії закликала Україну скасувати їх. Про це повідомляється на сторінці «Великої сімки» у Twitter.
Зокрема, наголошується на невідповідності декларування міжнародним зобов'язанням України, перешкоджанні боротьби з корупцією та негативному впливі на міжнародну допомогу.
Група країн «Великої сімки» підтримує рішення Венеціанської комісії щодо скасування вимог та висловила очікування стосовно законодавчого врегулювання на фоні цих рекомендацій та відкладання застосування закону до 1 квітня.
(1/2) Вимоги щодо Е-декларування для антикорупційних активістів та міжнародних членів наглядових рад державних компаній не відповідають міжнародним зобов’язанням України та кращим практикам, негативно впливають на міжнародну допомогу та перешкоджають боротьбі з корупцією.
– G7AmbReformUA (@G7AmbReformUA) 20 березня 2018 р.
(2/2) Група країн «Великої сімки» (G7) рішуче підтримує рекомендації Венеційської комісії щодо скасування цих вимог та очікує на законодавче врегулювання, що дозволить виконати ці рекомендації або відкласти застосування закону до 01 квітня.
– G7AmbReformUA (@G7AmbReformUA) 20 березня 2018 р.
23 березня минулого року народні депутати не підтримали скасування закону «Про протидію корупції». Таким чином Верховна Рада зобов'язала співробітників недержавних антикорупційних організацій подавати е-декларації.
Пізніше президент Петро Порошенко підписав відповідні зміни до вказаного закону, згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації.
Пізніше виникли підозри стосовно того, що USAID припинив співпрацю з НАЗК через правки до закону про електронне декларування.
Про перевірки е-декларацій чиновників читайте в матеріалі Mind «Як НАЗК перевіряє електронні декларації чиновників»