Скандал з е-декларуванням антикорупціонерів набирає обертів
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Скандал з е-декларуванням антикорупціонерів набирає обертів

Інформацію щодо розірвання співпраці USAID з НАЗК спростовано

У вівторок, 28 березня, заступник міністра юстиції Руслан Рябошапка, один із членів НАЗК, припустив, що USAID припинив співпрацю з НАЗК через правки до закону про електронне декларування.

Зазначимо, USAID – це незалежне агентство федерального уряду США, яке відповідає за невійськову допомогу США іншим країнам. А саме йдеться про підтримку торгівлі, сільського господарства, охорони здоров'я, екстрену гуманітарну допомогу, сприяння у запобіганні конфліктам та підтримку демократії в більш ніж 100 країнах світу.

Рябошапка написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook наступне: «Новий закон в дії. USAID зупинив співпрацю з НАЗК».

У відповідь на його заяву Наталя Корчак, голова НАЗК, наступного дня, 29 березня, спростувала цю інформацію. І також через Facebook.

«Щодо співпраці USAID з НАЗК. Спростовую інформацію в частині повного припинення співпраці. Співпраця продовжується в частині політичних партій, і заплановані проекти будуть реалізовані. Ми не розриваємо стосунків», – наголосила Корчак.

Нагадаємо, 23 березня народні депутати не підтримали скасування закону «Про протидію корупції». Таким чином Верховна Рада зобов'язала співробітників недержавних антикорупційних організацій подавати е-декларації.

27 березня президент Петро Порошенко  підписав відповідні зміни до вказаного закону, згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло