Більше половини всіх кібератак завдали фінансових збитків у розмірі понад $500 млн, включаючи, серед іншого, втрату доходів, відтік замовників, упущену вигоду і прямі витрати. Про це йдеться в щорічному звіті Cisco з кібербезпеки за 2018 рік.
Разом з цим зазначено, що змінюється час виявлення шкідливого програмного забезпечення та тенденції його зростання.
Так, за період з листопада 2016 року по жовтень 2017 року медіанний час виявлення (time to detection, TTD) склав близько 4,6 години, тоді як у період з листопада 2015 року по жовтень 2016 року медіанний час виявлення склав 14 годин.
Фактором скорочення часу виявлення і підтримки його на низькому рівні стали хмарні технології забезпечення інформаційної безпеки. Чим менше час виявлення, тим швидше відбивається атака.
Для скорочення часу виявлення зловмисників фахівці з кібербезпеки починають все більше застосовувати (і закуповувати) засоби, які використовують штучний інтелект і машинне самонавчання.
За минулі 12 місяців фахівці Cisco з інформаційної безпеки зафіксували більш ніж триразове зростання шифрованого мережевого трафіку від інспектованих зразків шкідливого ПЗ.
«Еволюція шкідливого ПЗ за минулий рік показала, що зловмисники з більшою винахідливістю стали використовувати незахищені проломи в системах безпеки», – повідомив старший віце-президент Cisco, директор з інформаційної безпеки Джон Стюарт.
Раніше повідомлялось, що кількість вірусних заражень і хакерських атак в Україні за останній рік зросла з 10 млн до 100 млн.