Рада знову дозволила приймати в експлуатацію незаконно забудовані приватні будинки

Відповідний закон діє щодо приватних будинків до 300 кв. м, збудованих до 9 квітня 2015 року

Фото: Shutterstock

Верховна рада знову дозволила приймати в експлуатацію збудовані в період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 кв. м, а також господарські (присадибні) будівлі й споруди аналогічною площею, а також збудовані до 12 березня 2011 року будівлі й споруди сільськогосподарського призначення.

За відповідний законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт» №3696 у другому читанні й в цілому проголосувало 276 народних депутатів.

Так, згідно з документом, зазначені будівлі безоплатно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких вони розміщені, приймаються в експлуатацію органом Державного архітектурно-будівельного контролю.

Як зазначається в поясненні до документу, попередня амністія на зазначену незаконну забудову діяла до 31 грудня 2015 року.

Проте під час узаконення громадяни стикнулися з багатьма проблемами, зокрема приватизація земельних ділянок займає декілька місяців. Ця та інші проблеми не дозволили багатьом громадянам України, які хотіли узаконити свої забудови, вкластися у визначений законодавством термін.

«Враховуючи, що з 1 січня 2016 року громадяни позбавлені такої можливості є необхідність подовження на законодавчому рівні терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт», – пояснюють автори документу.

Крім того, народні депутати в першому читанні підтримали пов’язаний законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері містобудування» №7085.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS