Працівникам мерії Сеула по п’ятницях відключатимуть комп’ютери, щоб змусити їх іти з роботи

«Я люблю свою роботу, я прийду сюди в суботу»: південнокорейці – одна з найбільш працьовитих націй

фото Shutterstock

Міська рада Сеула, столиці Південної Кореї, заявила, що по п'ятницях комп'ютери її співробітників почнуть відключати о 20.00, щоб люди не затримувалися на роботі. Про це повідомляє BBC News.

Так влада намагатиметься припинити «культуру працювати понаднормово».

Щоб надто не травмувати трудоголіків, ініціативу розділять на три етапи. Спочатку комп'ютери будуть вимикати о 20:00. Через місяць, на другому етапі, який почнеться в квітні, відключення буде відбуватися на півгодини раніше, о 19:30. На третьому етапі в травні комп'ютери будуть відключати о 19:00 щоп'ятниці.

Як зазначили в мерії Сеула, 67% держслужбовців попросили не включати їх в програму примусового відключення комп'ютерів.

Зазначається, що Південна Корея – країна з одним із найдовших робочих днів у світі. Житель країни в середньому працюває 2069 годин на рік – це приблизно на 500 годин більше, ніж житель Західної Європи. А держслужбовці в Південній Кореї працюють ще більше, близько 2700 годин на рік, за даними Організації економічного співробітництва та розвитку.

За інформацією Meduza, на початку березня парламент Південної Кореї схвалив скорочення робочого тижня в країні з 68 до 52 годин. Нововведення виступить в силу з липня 2018 року, але на першому етапі під нього потраплять тільки компанії, де працює не менше 300 осіб. Для більш дрібних організацій скорочений робочий тиждень будуть запроваджувати поетапно до 2021 року.

За допомогою скорочення робочих годин влада сподівається створити більше робочих місць, підвищити продуктивність людей і народжуваність у країні. За даними ЗМІ, компанії не підтримали ініціативу влади; також її розкритикували деякі працівники: вони побоюються, що через скорочення робочого тижня у них зменшиться зарплата.

Нагадаємо, CNN розповів, як делегація з КНДР, яка приїхала на Олімпійські ігри в Південну Корею, потрапила в іншу реальність, і про те, як громадяни Північної Кореї багато речей побачили вперше.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS