mind
Один острів, два різних погляди на життя: чим здивувала Південна Корея делегацію з КНДР

Один острів, два різних погляди на життя: чим здивувала Південна Корея делегацію з КНДР

Громадяни «ізольованої» країни, імовірно, вперше побачили новий транспорт, технології, різноманіття їжі та вільні від цензури інтернет та телебачення

Один острів, два різних погляди на життя: чим здивувала Південна Корея делегацію з КНДР
фото з pixabay.com

Делегація з КНДР, яка приїхала на Олімпійські ігри в Південну Корею, потрапила в іншу реальність, відмінну від тої, до якої звикла вдома. Про речі, які громадяни Північної Кореї, імовірно, бачили вперше, повідомляє CNN.

Мистецтво. Мистецтво в Південній Кореї, навіть рекламні оголошення, є різким відходом від реальності, з якою зіштовхуються щодня мешканці Північної Кореї. Повсюди в КНДР представлені світлини лідера режиму Кім Чен Ина та його батька Кім Чен Іра. Майже всі пам’ятники та експозиції мають відношення до правлячої Робітничої партії Кореї.

Іноземці. Делегати з КНДР, імовірно, зустріли найбільшу кількість представників різних культур та етнічних груп, ніж коли-небудь раніше. Північна Корея пишається чистотою та однорідністю нації. Також уряд забороняє громадянам країни фарбувати волосся в будь-який відтінок, окрім натурального темно-чорного або коричневого.

Їжа. Вражає різноманіття продуктів харчування. Яловичина, курятина та свинина – це все недоступна розкіш для більшості північних корейців, які неодноразово потерпали від голоду .

Транспорт. Північнокорейська делегація мала змогу проїхатись на швидкісному потязі КТХ, який розганяється до 190 миль на годину. Залізнична та автобусна мережі в КНДР є застарілими.

Свобода пересування. В КНДР громадянам треба отримати дозвіл навіть на те, щоб поїхати з рідної провінції до столиці, Пхеньяну.

Телефони та інтернет.  Мобільні телефони, та навіть смартфони не є чимось незвичним для північних корейців, але дивним є безкоштовний та відкритий інтернет. Громадянам КНДР заборонено користуватись інтернетом навіть у Південній Кореї, оскільки національні регулятори вважають контент небезпечним та підривним.

Телебачення. Делегати, ймовірно, вперше в житті змогли побачити телебачення, яке не контролюється державою, хоча малоймовірним є факт, що їм дозволять його дивитися без нагляду. Хоча КНДР і відрізана від інтернету, в країні є  підконтрольні уряду телеканали та інтернет, які підлягають цензурі.

Автомобілі. На вулицях Південної Кореї автомобільний трафік є значно жвавішим ніж у КНДР, а автомобілі – більш новими.

Електрика. У Пхеньяні часто відбуваються збої в електропостачанні. У Південній Кореї, навіть не зважаючи на неймовірну кількість відвідувачів Олімпіади, жодного перебою з подачею електрики не було.

Південна Корея ухвалила виділення $2,64 млн на покриття витрат, пов’язаних з перебуванням делегації з Північної Кореї на зимовій Олімпіаді.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті