Кабмін «включив» медреформу

Затверджено низку рішень щодо реформування системи охорони здоров'я

Міністр соціальної політики України Андрій Рева та в. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун
Фото: kmu.gov.ua

Кабінет міністрів України прийняв низку рішень для реалізації реформи охорони здоров'я, зокрема, щодо можливості обрання сімейного лікаря вже з 2 квітня, започаткував закупівлю ліків за кошти 2018 року через спеціалізовані організації, а також врегулював процес освіти практикуючих лікарів, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, такі рішення та відповідні законопроекти Кабмін ухвалив на засіданні в середу.

Так, за словами в. о. міністра охорони здоров'я України Уляни Супрун, з 2 квітня українцям надається можливість вибору лікаря, для чого треба підписати з ним договір (декларацію).

Водночас вже з липня кошти з держбюджету почнуть надходити саме до того лікаря, з яким громадяни підпишуть документ.

Нагадаємо, вибирати лікаря можна в будь-якій установі незалежно від місця прописки. Зауважимо, що зазначена декларація не має кінцевого терміну підписання.

Крім того, у середу Кабмін дав старт закупівлі ліків за кошти 2018 року через спеціалізовані організації.

Як зазначається, підписання контрактів Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) з міжнародними організаціями почнеться у квітні.

«Цього року ми даємо рекордно ранній старт закупівель ліків за кошти 2018 року через спеціалізовані організації. Сьогодні приймаємо номенклатури по дев'яти напрямах», – зазначила Уляна Супрун у ході засідання уряду в середу.

Як уточнили в прес-службі МОЗ, вперше з 2014 року вдалося вирівняти графік закупівельного процесу. Формування переліків препаратів і медвиробів почалося ще в листопаді 2017 року, а затвердження постанови відбулося на сім місяців раніше, ніж у 2015 році.

«Уже у квітні почнеться підписання контрактів з міжнародними організаціями», – зазначено в повідомленні.

На засіданні були затверджені переліки препаратів для дітей, які хворіють на нанізм різного походження, громадян з хворобою Гоше, мукополісахаридозом і гемофілією.

Також затверджено закупівлю витратних матеріалів для лікування пацієнтів методом перинатального діалізу, матеріалів для визначення рівня глюкози в крові.

Крім того, уряд затвердив закупівлю імуноглобуліну для запобігання гемолітичної хвороби у новонароджених, медикаментів та дрібного лабораторного інвентарю для лікування безпліддя у жінок за допомогою допоміжних репродуктивних технологій, а також контрацептивів для жінок з тяжкими захворюваннями.

У березні 2018 року Кабмін вніс деякі зміни до постанови про державні закупівлі лікарських засобів і виробів медичного призначення (ВМП) через міжнародні спеціалізовані організації. Зокрема, уряд уточнив, що рішення про вибір спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі, приймається і затверджується МОЗ відповідно до критеріїв, визначених постановою №622.

Також уряд прийняв номенклатуру за 9 напрямами роботи, врегулював процес освіти практикуючих лікарів. Зокрема, запроваджено єдиний кваліфікаційний іспит для магістрів і міжнародний іспит з основ медицини для лікарів у 2018 році.

Водночас на засіданні уряду були розглянуті питання надання екстреної медицини шляхом збільшення фахівців даної сфери і перерозподілу коштів.

Крім того, Кабмін прийняв пакет рішень по реалізації медреформи, а також схвалив кандидатуру на посаду голови Національної служби здоров'я України (НСЗУ). Ним став заступник генерального директора з питань стратегічного розвитку ТОВ Isida-IVF Олег Петренко.

Нагадаємо, українці з 2 квітня можуть вільно обирати сімейних лікарів, за умови, що обраний ними заклад вже підключений до системи «Електронне здоров'я».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS