МОЗ: українці з 2 квітня можуть вільно обирати сімейних лікарів
За умови, що обраний ними заклад уже підключений до системи «Електронне здоров'я»

Вибирати терапевта для дорослого, педіатра для дитини чи сімейного лікаря для усієї сім’ї можна буде вже з 2 квітня 2018 року в будь-якому медзакладі, незалежно від місця прописки чи проживання, якщо він підключений до системи «Електронне здоров'я», повідомляють на сайті Міністерства охорони здоров’я (МОЗ).
Як зазначається, МОЗ затвердив відповідний Порядок вибору лікаря, який є обов’язковим для усіх закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Підписуючи декларацію з обраним лікарем, ви повідомляєте державу через Національну службу охорони здоров’я (НСЗУ), що кошти за ваше обслуговування мають надходити саме в цей медзаклад. Тож декларація фактично є формою заяви. Її не потрібно перепідписувати: декларація діє доти, поки ви не вирішите змінити свого лікаря», – йдеться у повідомленні.
Впізнати заклад, де вже можна підписати декларацію, можна буде за наліпкою «Тут можна обрати свого лікаря».
Крім того, у МОЗ пояснюють, що декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря, але вона не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди».
«Ви зможете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються в системі», – пояснюють у МОЗ.
Однак у МОЗ зазначають, що лікар може відмовити пацієнту в підписанні декларації, якщо він уже набрав оптимальну кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1800 пацієнтів, терапевт – 2000, педіатр – 900.
Ця цифра може бути дещо більшою для лікарів, які працюють у селах. Наприклад, якщо у селі проживає 2000 людей, то всі вони отримають змогу підписати декларацію з сімейним лікарем. Без медичної допомоги не залишиться ніхто. Це питання контролюватиме Національна служба здоров’я України.
Нагадаємо, 30 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» – закон про медреформу, яким розпочато процес автономізації медзакладів – перетворення медичних закладів на комунальні некомерційні підприємства. У такому статусі вони зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з державного бюджету.
Крім того, триває підготовка до створення Національної служби здоров’я України – національного страховика, який укладатиме договори із закладами охорони здоров’я та закуповуватиме в них послуги з медичного обслуговування населення.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.