Китайська космічна станція «Тяньгун-1» увійшла до атмосфери Землі та згоріла в середині південної частини Тихого океану в понеділок. Про це повідомляє Reuters із посиланням на Китайське національне космічне агентство.
Більша частина конструкції орбітальної станції згоріла при вході в атмосферу приблизно о 00:15 (за Гринвічем), зазначається на сайті організації. Деталей щодо уламків не повідомляється.
Очікувалось, що корабель входитиме в атмосферу біля берегів Бразилії в Південній Атлантиці недалеко від міст Сан-Паулу та Ріо-де-Жанейро.
Астрофізик з Австралійського національного університету Бред Такер повідомляє, що уламки могли впасти за 100 км на південний-захід від Таїті.
«Невеликі шматочки точно дійдуть до поверхні», – сказав він Reuters та додав, що хоч 90% конструкції і згоріли в атмосфері, 10%, а це 700–800 кг, повинні були дістатись земної поверхні.
«Імовірніше за все, уламки знаходяться в океані», – зазначив Такер.
Китайська сторона в п’ятницю повідомила,що уламки орбітальної станції навряд чи впадуть на Землю. Нагадаємо: «Тяньгун-1» було запущено у 2011 році як прототип майбутньої космічної станції. У березні 2016 року було повідомлено, що зв’язок із станцією втрачено. Загалом за час роботи вона прийняла дві пілотовані експедиції.
Європейське космічне агентство передбачало, що китайська орбітальна станція увійде в земну атмосферу з 31 березня по 1 квітня.