Можливості державного бюджету поки не дозволяють підвищити мінімальну зарплату до 4 200 грн, адже тоді потрібно було б збільшити видатки держбюджету на поточний рік щонайменше на 13 млрд грн. Про це із посиланням на оперативні дані розповів заступник міністра фінансів України Сергій Марченко в інтерв’ю Delo.UA, повідомляє прес-служба Мінфіну.
Як зазначається, за словами Марченка на сьогоднішній день оперативні дані Держказначейства за підсумками І кварталу 2018 року свідчать про те, що немає можливості підвищити мінімальну зарплату.
Згідно з повідомленням, можливості підвищити мінімальну зарплату нема через те, що у l кварталі цього року держбюджет недоотримав близько 6 млрд грн.
«Якби ми з квітня підвищили мінімальну зарплату до 4 200 грн на місяць, нам потрібно було б розширити видатки бюджету на цей рік щонайменше на 13 млрд грн. І це мінімальна сума, яка потрібна лише на підвищення «мінімалки» – без врахування підвищення посадового окладу працівника І тарифного розряду єдиної тарифної системи», – наголосив Марченко.
Крім того, за його словами, якщо ж врахувати підвищення тарифного розряду у співвідношенні до «мінімалки», – «матимемо додаткову потребу у видатках на 2018 рік біля 30 млрд грн».
Раніше повідомлялось, що згідно з нормою держбюджету-2018, мінімальна заробітна плата з 1 січня цього року зросла на 17% і складає 3723 грн на місяць і надалі має підвищуватись поступово. Так, у квітні Мінфін мав розглянути можливість її підвищення до 4200 грн.
Водночас, Президент України Петро Порошенко ще на початку грудня 2017 року виступав за її підвищення до 4100 грн.