Київська команда розробників започаткувала проект під назвою VoxBox, який спрямований на подолання стресів із застосуванням віртуальної реальності, повідомляє компанія у своєму прес-релізі.
Метод базується на застосуванні терапії криком: людина або група людей, які протягом певного часу кричать, вивільняючи емоції, то відчувають після цього спокій і умиротворення. Зокрема такий вид терапії дуже розвинений у США – учасники протягом 30 хвилин безперервно кричать: не має значення, один на одного чи ні, але роблять вони це в одному просторі. В Ізраїлі також практикується терапія, коли людей відвозять в пустелю, щоб вони могли «викричатися» в просторі, де їх ніхто не чує.
Психологи добре знайомі з терапією «Первинного крику» американського психотерапевта Артура Янова. Опитуючи футбольних уболівальників, Янов звернув увагу, що вони одностайно заявили, що після бурхливих криків під час матчів у них не тільки слабшають симптоми хронічних хвороб, а й помітно покращується психічний стан: проходить депресія, стає здоровішим сон, менше тягне до спиртного.
Додаток київських розробників технічно реалізовано у вигляді частинок, які реагують на рівень звуку. Чим голосніше користувач кричить, тим більше частинок «знищується».
Візуально це виглядає так, ніби потрібно криком розвіяти дим.
«Ми запрошуємо пацієнта в звукоізольовану кімнату, де він одягає VR-окуляри зі встановленою програмою VoxBox. Заспокійливий простір на березі океану заповнюється темним димом, розігнати який можна тільки криком. Людина кричить – і простір починає змінюватися: темний фон витісняється квантами світла, і коли людина зовсім викричалася, екран повністю очищається – людина знову опиняється на березі океану», – розповідає Олександр Смирнов, креативний директор.
Для перевірки ефекту, який надає VoxBox, були використані розробки технологічного стартапу MAWI, який створив пристрої для читання і розшифровки медичної bigdata на основі електрокардіограми.
«Ми заміряли рівень стресу до і після застосування технології VoxBox і отримали результати, які показують, що у 52% випробовуваних спостерігається зниження рівня стресу в середньому на 10%, а також підвищується працездатність, – каже Рон Фрідман, засновник стартапу MAWI, який проводить збір медичних показників. – Для більш детальних висновків ми збираємося провести клінічні випробування, але вже зараз можна сказати, що цей прилад дійсно впливає на психіку людини».
Розробники VoxBox вважають, що цю технологію можна широко застосовувати: від дитячих ігор у віртуальній реальності до робочого інструмента психотерапевта, який зможе налаштовувати сценарій під кожного пацієнта.
Ведуться переговори з тестування VoxBox для реабілітації військових, біженців.
Наступні етапи розвитку VoxBox – проведення досліджень з різними групами пацієнтів, розробка нових сценаріїв програми і вихід на ринок у форматі комерційного продукту.
Нагадаємо, експерти назвали 16 перспективних проектів, які вже за перші 3 місяці нового року досягли неабияких успіхів і які можна зарахувати до «єдинорогів».
Як повідомлялося, на Chrome безкоштовно запустили додаток, який визначає «інтернет-почерк» кожної людині – швидкість натискання на кнопки.