Кім Чен Ин готовий закрити ядерний полігон уже в травні

Попри закиди, що закриття стосується недіючих об’єктів, лідер КНДР запевняє, що цей перебуває в хорошому стані

фото Shutterstock

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин під час зустрічі з південнокорейським президентом Мун Чже Іном заявив, що готовий закрити ядерний полігон Пунгері вже у травні. Про це повідомляє агентство Yonhap з посиланням на прес-секретаря президента Південної Кореї Юн Ен Чан.

За інформацією прес-секратаря, Кім Чен Ин готовий провести закриття полігону публічно, запросивши на нього журналістів та експертів з безпеки.

«Дехто каже, що ми закриваємо об'єкти, які не функціонують, але ви побачите, що вони в хорошому стані. Незважаючи на протистояння з США, я не та людина, яка буде наносити ядерні удари по Південній Кореї, Тихому океану чи Америці», – цитує агентство північнокорейського лідера.

«Навіщо нам тримати ядерну зброю і жити в важких умовах, якщо ми часто зустрічаємося з американцями, щоб вибудувати довіру, а вони обіцяють нам припинити війну і не нападати на нас?» – додав Кім Чен Ин.

Нагадаємо, зустріч глав двох Корей пройшла 27 квітня в п’ятницю. На неї покладалися великі сподівання, щоб знайти ймовірне вирішення ситуації щодо ядерної та ракетної програм КНДР.

На початку зустрічі Кім Чен Ин був дещо напруженим. Але згодом розслабився та пообіцяв президенту Південної Кореї більше проводити ракетних випробувань. Він сказав своєму колезі з Південної Кореї, що, на його думку, він «починає писати нову історію у відносинах між Півднем та Північчю». 

Президент США Дональд Трамп у свою чергу заявив, що планує провести зустріч з Кім Чен Ином протягом наступних трьох-чотирьох тижнів. На ній також будуть обговорюватися питання згортання ядерної програми Північної Кореї. За інформацією CBS News, нейтральною територією для зустрічі може бути обрана Монголія або Сингапур.

Нагадаємо, наприкінці жовтня 2017 року повідомлялося, що на ядерному полігоні КНДР загинуло 200 будівельників після обвалу тунелю – трагедія сталася ще на початку вересня. Однак була оповита грифом суворої секретності. Внаслідок цього полігон міг стати непридатним для випробування ядерної зброї.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS