Двадцять один будинок зруйновано в східній частині Великого острова Гавайського архіпелагу (найбільшого в архіпелазі), через виверження вулкана Кілауеа, передає Euronews.
Будинки знищено потоками лави. Інформація про руйнування отримана службою пожежної охорони штату Гаваї шляхом спостереження з повітря.
Жителям, евакуйованим раніше через виверження вулкана, дозволили повернутися у свої будинки, щоб забрати домашніх тварин і предмети першої необхідності.
Раніше з прилеглої до вулкану зони було евакуйовано близько 2000 осіб. Надзвичайні служби виявили на цей момент не менше 9 вулканічних тріщин. З них вивергається лава і виходять отруйні гази.
Vidéo impressionnante et de très près de l'#éruption du #volcan #Kilauea, à #Hawaii ! Source : Facebook / Shane Turpin pic.twitter.com/MbJAruAPfC
– La Chaîne Météo (@lachainemeteo) 6 травня 2018 р.
Як зазначають ЗМІ, є побоювання, що стихія може перешкодити роботі місцевої геотермальної електростанції, на якій зберігається велика кількість легкозаймистої рідини.
Геологічна служба США повідомила також про землетрус магнітудою 6,9 на південному сході острова. Відомостей про жертви і постраждалих не надходило, але щонайменше 26 будинків були зруйновані. Епіцентр підземних поштовхів знаходився за 25,5 км від курортного містечка з населенням 11 000 осіб і залягав на глибині 5 км.
Кілауеа вважається одним із найактивніших вулканів у світі. З XIX століття гавайський вулкан зі своїми видовищними виверженнями популярний у художників усього світу, через нього виникла так звана «Вулканічна школа» живопису. У наш час очевидці публікують у мережі вражаючі відео з виверженням Кілауеа.
Назва вулкана Кілауеа перекладається як «той що вивергається, вихлюпується». Висота гіганта – 1247 м над рівнем моря, однак від основи гори, із дна Тихого океану, висота Кілауеа складає 6800 м.
Вулкан за історію спостережень вивергався безліч разів. Перше задокументоване виверження згадується в 1790 році. Останнє за часом виверження почалося 3 січня 1983 року. Воно триває досі.