Сполучені Штати готові скасувати всі санкції проти Ірану, відновити торговельні та дипломатичні відносини і відкрити йому доступ до передових технологій в обмін на дотримання Тегераном певних вимог Вашингтона, заявив держсекретар США Майк Помпео, виступаючи в фонді Heritage Foundation в понеділок. Про це повідомляє FinMarket.
Серед умов США – допуск експертів МАГАТЕ до іранських об'єктів, припинення збагачення урану і плутонію, а також відмова від розробки ракет, здатних нести ядерну зброю.
«В обмін на суттєві зміни в політиці Ірану США готові вжити заходів, завдяки яким переваги отримають всі іранські громадяни, – пообіцяв Помпео. – Йдеться про скасування всіх санкцій, повне відновлення дипломатичних і торговельних відносин з Іраном, ми готові дати Ірану доступ до сучасних технологій», – перерахував він.
Однак якщо Іран не піде назустріч, країну очікують «найсерйозніші» санкції, зазначив держсекретар.
«Ми будемо здійснювати безпрецедентний фінансовий тиск на іранський режим. Лідери в Тегерані не сумніваються в серйозності санкцій», – сказав Помпео.
Він зазначив, що Штати розраховують на підтримку союзників по всьому світу в питанні тиску на Тегеран:
«Ми очікуємо підтримки наших союзників по всьому світу. Зокрема, наших європейських друзів, але не тільки їх», – сказав представник США.
За його словами, ядерна угода з Іраном містить недоліки, зокрема, слабкий механізм перевірки дотримання її умов.
«Механізм, який перевіряв виконання умов угоди з боку Ірану, просто був недостатньо сильний. Угода жодним чином не вплинула на продовження іранських розробок програми балістичних ракет, які можуть нести ядерні боєголовки», – заявив держсекретар.
«Ми також забезпечимо, щоб у Ірану не було шляху до ядерної зброї, не тільки зараз, але взагалі ніколи, – заявив він. – В Ірану ніколи не буде необмежених повноважень для того, щоб знову домінувати на Близькому Сході».
При цьому в Тегерані заявили, що ЄС робить недостатньо для збереження ядерної угоди, і влада країни шукає спосіб здійснювати розрахунки, оминаючи фінансову систему США.
Нагадаємо, напередодні всі учасники угоди, за винятком США, заявляють про намір зберегти ядерну угоду з Іраном.