ЄС робить недостатньо для збереження ядерної угоди – Іран

ЄС робить недостатньо для збереження ядерної угоди – Іран

Тегеран вважає за необхідне зберегти свою торгівлю нафтою, а також шукає спосіб здійснювати розрахунки, оминаючи фінансову систему США

ЄС робить недостатньо для збереження ядерної угоди – Іран
Фото Shutterstock

ЄС робить недостатньо для того, щоб зберегти ядерну угоду 2015 року після виходу з неї США. Про це заявив голова МЗС Ірану, передає Reuters.

Мігель Аріас Каньєте, єврокомісар з енергетики та клімату, сказав, що Тегеран хоче, щоб 28 країн блоку діяли швидко задля того, щоб зберегти торгівлю нафтою з Іраном, а також розглянути можливість надання прямих платежів у євро за іранську нафту в центральний банк країни, оминаючи фінансову систему США.

«З виходом Америки… європейська політична підтримка угоди є недостатньою», – сказав Мохаммад Заріф.

Після того як 8 травня президент Дональд Трамп оголосив про вихід США з угоди, Мінфін Сполучених Штатів заявив, що Вашингтон не лише відновить попередні санкції, а й впровадить нові, направленні на нафтовий сектор Ірану та операції з його центральним банком.

Лідери ЄС пообіцяли спробувати зберегти іранську торгівлю нафтою та інвестиції, але визнали, що це буде непросто.

«Ми повинні зберегти цю угоду, тому нам не варто вести переговори про нову угоду, – сказав єврокомісар після дводенних зустрічей з іранськими чиновниками. – Наш меседж є дуже чітким. Ця ядерна угода працює».

Відповідно до умов угоди, Тегеран погодився на стримування своєї ядерної програми в обмін на скасування більшості західних санкцій. На фоні нових санкцій США, деякі іноземні компанії вже почали сигналізувати про свої наміри не співпрацювати з Іраном.

Нагадаємо: напередодні ЄС та Іран домовились дотримуватися зобов’язань по Спільному всеосяжному плану дій, незважаючи на нещодавній вихід з угоди США.

Більш детально про суперечку між Іраном та США щодо ядерної енергії можна дізнатися з матеріалу Mind «Не такий простий Іран: як відстоюватиме власні інтереси східна країна у суперечці з США».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло