Статки донецького бізнесмена Ріната Ахметова зросли з 2017 року на $1,3 млрд, що дозволило йому зайняти 282 місце в рейтингу мільярдерів Bloomberg Billionaires Index (BBI), опублікованим агентством Bloomberg.
Ахметов залишається єдиним українцем, який входить в цей індекс.
За підсумками 2017 року український олігарх посів 393 місце з капіталом $4,98 млрд. До цього, у вересні 2017-го, він займав 439 місце. Згідно з оновленим рейтингом, капітал Ріната Ахметова виріс на $1,3 млрд за минулий рік. На даний момент його статки оцінюються в $6,01 млрд.
А на першому місці в списку найбагатших розмістився глава Amazon Джеф Безос з капіталом в $138 млрд, починаючи з грудня 2017 року, він збільшив свої статки майже на $39 млрд.
На другій позиції – Білл Гейтс, статки якого зараз складають $93,8 млрд (збільшив на $2 млрд).
Третє місце займає інвестбанкір і філантроп Уоррен Баффет з капіталом у сумі $82,5 млрд («збіднів» на майже $3 млрд).
Засновник Facebook Марк Цукерберг зайняв четверте місце в оновленому рейтингу журналу. Його статки оцінюються в $78,7 млрд, тоді як минулого року вони складали $72,8 млрд. Очевидно, скандал з витоком особистих даних із соцмережі не надто вплинув на капіталізацію компанії.
Замикає пʼятірку найбагатших французький бізнесмен і найбагатша людина Європи Бернар Арно зі статками в $77,7 млрд.
Індекс BBI розраховується на основі вартості акцій і даних звітностей компаній, в яких мільярдери мають частки. За деяким компаніям розрахунок здійснюється виходячи зі співвідношення капіталізації компанії до EBITDA або ціни акції до прибутку на акцію.
Попередній індекс мільярдерів від Bloomberg можна проглянути за посиланням.
Також можна порівняти, чи співпадає список, складений Bloomberg, із рейтингом найбагатших людей світу від Forbes.