Македонія тепер називатиметься по-іншому: історичну угоду підписано

Країна матиме назву Північна Македонія, а область у Греції – Південна Македонія

карта glaspress.rs

Міністри закордонних справ Греції та Македонії підписали угоду про нову назву для балканської країни: вона буде перейменована в Північну Македонію, повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на світові ЗМІ.

На розроблення цієї угоди пішло 27 років. 

Планується, що угода набуде чинності протягом 6 місяців. Її ще має ратифікувати парламент Македонії, потім питання про назву країни буде винесено на референдум. Нарешті, владі Македонії потрібно буде визначити, чи не порушує конституцію перейменування країни. Після завершення всіх цих процедур угода буде передана на затвердження грецькому парламенту.

Однак рішення про перейменування викликало невдоволення серед греків, особливо в Салоніках – столиці регіону Греції, який називається Центральна Македонія. Багато греків незадоволені тим, що в назві держави збереглося слово «Македонія». На їх думку, сусідня країна хоче «узурпувати» історію стародавньої Македонії, якою правив легендарний Олександр Македонський. Вони переконані, що угода між Афінами і Скоп'є є прикладом слабкості грецької влади, яка пішла на поступки.

Суперечка про назву Македонії триває з моменту розпаду Югославії і є однією з головних перешкод для вступу цієї країни в НАТО і Євросоюз. Головний противник назви «Македонія» – Греція: причина в тому, що тут є область з такою ж назвою. Претензії Греції призвели до того, що зараз Македонія входить в ООН як Колишня югославська республіка Македонія (КЮРМ). На грецьких картах Македонію називали Скопією (за назвою столиці Скоп'є).

Згідно з рішенням, розробленим прем'єр-міністрами Греції і Македонії Алексісом Ціпрасом і Зораном Заєвим, нова назва зробить неможливими теоретичні претензії македонського уряду на територію Південної Македонії, яка входить до складу Греції.

Однією з компромісних назв також була «Ілінденська республіка Македонія» – на честь Ільїна дня, який відзначається в цій країні як національне свято, проте згодом від нього було вирішено відмовитися.

Раніше повідомлялося, що у столиці Македонії відбулися протести проти зміни назви країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS