У столиці Македонії відбулися протести проти зміни назви країни

У столиці Македонії відбулися протести проти зміни назви країни

Змінити назву можуть через те що Греція вимагає перестати вживати назву «Македонія», бо так називається одна з її провінцій

У столиці Македонії відбулися протести проти зміни назви країни
Фото: Shutterstock

У Македонії відбулися протести незадоволених спробами зміни назви країни для врегулювання конфлікту з Грецією. У Скоп'є протести організувала права опозиція. Про це повідомляє DW.

Згідно з повідомленням, прихильники правої македонської опозиції в суботу, 2 червня, вийшли із протестом проти планів щодо зміни назви країни.

Разом з цим повідомляється, що Греція вимагає перестати вживати назву «Македонія», через те що так називається одна з її провінцій. Незадоволені також вимагають дострокових виборів на тлі послаблення економіки.

Протестувальники зібрались під будівлею уряду з прапорами Македонії та партії «Внутрішня македонська революційна організація – Демократична партія македонської національної єдності». Минулого року прибічники цієї політсили взяли штурмом будівлю парламенту через обрання спікером етнічного албанця в порушення процедури.

На початку березня, люди вже збирались у столиці Македонії, на знак протесту проти можливої зміни назви країни. Переговори стосовно змін почались 23 березня.

Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті