Петро Порошенко підписав закон №8226 про пролонгацію дії підвищеного експортного мита на брухт чорних металів, повідомляє Інтерфакс.
Даний закон порушує домовленості з ЄС, якими обумовлюється зниження вивізних мит. Так, підвищене мито на експорт чорних металів не лише продовжується на рік, але і підвищується з 30 євро/тонна до 42 євро/тонна.
Згідно з інформацією на сайті ВРУ, підписаний президентом закон «Про внесення змін до розділу ІI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку» повернутий до парламенту 18 червня цього року.
Закон «Про внесення змін до деяких законів України про зниження дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку» (№1455-VIII) був прийнятий 12 липня 2016 року. Пізніше, у 2016 році, ставки експортного мита на металобрухт були підвищені до 30 євро/тонна (з 10 євро/тонна).
12 червня 2017 року ВРУ прийняв закон №6382 про пролонгацію дії експортного мита на металобрухт в розмірі 30 євро за тонну ще на два роки. Дана законотворча діяльність не була сприйнята позитивно ЄС. Водночас збирачі брухту виступили за скасування вивізного мита на металобрухт.
Порошенко 10 липня 2017 року повернув законопроект №6382, пропонуючи Верховній Раді продовжити дію підвищеного мита не на два, а на один рік. Парламент підтримав пропозицію і прийняв закон у відповідності із ними.
4 квітня 2018 року у Раді зареєстрували законопроект №8226, яким пропонувалося збільшити експортне мито до 42 євро/тонна і пролонгувати його ще на три роки, після закінчення дії існуючого закону 15 вересня 2018 року. ВР проголосувала за даний законопроект, подовжив дію мита ще на рік замість трьох.
Водночас підприємства виступили за скасування мита на експорт металобрухту, яке зараз складає 30 євро за тонну. Так, компанія «УАВторметресурс» вважає, що експортні мита на брухт є прихованим субсидуванням у розмірі понад $200 млн за 2016–2017 роки, тому звернулася до президента з проханням накласти вето на закон.
У ДП «Держзовнішінформ» вважають, що таке підвищення мита може припинити його експорт і знизити обсяги заготівлі в Україні.
За даними МЕРТ, в Україні існує 616 підприємств, що займаються брухтом чорних металів.