Порошенко ветував закон про продовженя мита на експорт металобрухту

Порошенко ветував закон про продовженя мита на експорт металобрухту

Президент відмовив у продовженні вивізного мита на брухт на 2 роки і пропонує Раді продовжити його на рік

Президент України Петро Порошенко ветував закон №6382, який передбачає продовження дії експортного мита на брухт чорних металів у розмірі €30 за тонну на 2 роки. Про це на засіданні погоджувальної ради Верховної Ради повідомив представник президента в парламенті, заступник голови фракції Блок Петра Порошенка Ірина Луценко, передають Українські новини.

«Президентом України буде запропонована парламенту неможливість прийняти в тому вигляді, в якому був проголосований, законопроект №6382 про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів», – сказала вона.

За словами Луценко, дане рішення Президента пов'язане з міжнародними зобов'язаннями України як члена Світової організації торгівлі.

«Президент пропонує в пункті 1 закону, який надійшов на підпис, слова «три календарні роки» замінити на «два календарні роки», – додала вона.

Порошенко просить Раду підтримати його пропозицію.

Нагадаємо, що 8 червня Рада прийняла за основу і в цілому законопроект, що передбачає продовження дії експортного мита на брухт чорних металів у розмірі €30 за тонну на 2 роки.

8 червня представництво Європейського Союзу в Україні заявило, що продовження дії експортного мита на металобрухт в розмірі €30/тонна на 2 роки суперечить міжнародним зобов'язання України.

У квітні поточного року був зареєстрований законопроект №6382 про пролонгацію дії експортного мита на металобрухт в розмірі EUR30 / тонна ще на два роки, який був прийнятий 8 червня і підписаний головою Верховної Ради 12 червня. Про підтримку документі заявив прем'єр і профільне Мінекономрозвитку.

Разом з тим, збирачі брухту виступають за скасування вивізного мита на металобрухт. Свою стурбованість продовженням мита висловлювали і в представництві Європейського Союзу в Україні.

Нагадаємо, українські підприємства за операціями з брухтом чорних металів у січні-червні 2017 року скоротили експорт брухту чорних металів на 43,9% у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року – до 130 966 тонн (за січень-червень 2016-го було експортовано 233 378 тонн).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло