У вівторок, 19 червня, парламент Вірменії позбавив депутатської недоторканності члена фракції Республіканської партії, яка ще недавно була правлячою, генерал-лейтенанта Манвела Григоряна, пише Deutsche Welle.
Генпрокуратура збирається порушити проти нього кримінальну справу, а також обрати запобіжний захід у вигляді арешту.
Справа Григоряна – одна з найгучніших. Новий прем'єр-міністр Нікола Пашинян після приходу до влади оголосив своїм першим завданням тотальну боротьбу з корупцією.
У будинку Манвела Григоряна були проведені обшуки, громадськість була шокована арсеналом зброї та боєприпасів, знайдених у генерала, – міни, гранати, автомати, тисячі набоїв. Спецслужби знайшли в Григоряна 33 транспортних засоби, серед яких автомобілі «Роллс Ройс», «Тойота», «Мерседес», «Хаммер», снігоходи та навіть машина швидкої допомоги й техніка військового призначення. Крім того, вилучено сотні тисяч доларів готівкою.
Але найбільше шокувало громадськість те, що під час загострення військових дій в Нагірному Карабасі у 2016 році генерал розкрадав гуманітарну допомогу, що призначалася вірменським солдатам.
Були знайдені сотні ящиків з продуктами, консервацією, медпрепарати, військова форма, зокрема шкарпетки, черевики і білизна. У багатьох ящиках – листи солдатам від школярів.
За словами голови Комітету із захисту свободи слова Ашота Мелікяна, перші викриття в країні вселяють надію, що відтепер боротьба з корупцією – це не декларативні косметичні заходи, а довгострокова програма по її викоріненню.
Крім того, спецслужби Вірменії викрили велику корупційну схему, за допомогою якої найбільші супермаркети торговельної мережі «Єреван сіті» роками ухилялися від сплати податків і завдяки роздробленому оформленню бізнесу замість ПДВ у 20% платили тільки податок з обороту у 2%. Великі бізнесмени спробували було бойкотувати дії влади, піднявши ціни, проте відмовилися від цього після того, як прем'єр-міністр закликав людей бойкотувати самі торговельні центри.
Нагадаємо: завдяки масовим акціям протесту, які тривали більше двох тижнів, демонстрантам вдалося домогтися відставки колишнього президента Сержа Саргсяна з поста прем'єр-міністра.
Більше про вірменську революцію читайте в матеріалі Mind «Оксамитовий майдан» у Вірменії: чому зарано робити висновки».