Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
У Єревані знову масштабний мітинг, демонстранти перекривають вулиці (ФОТО)

У Єревані знову масштабний мітинг, демонстранти перекривають вулиці (ФОТО)

Протестувальники обіцяють продовжувати виходити на вулиці, поки Пашиняна не виберуть прем’єр-міністром

У Єревані знову масштабний мітинг, демонстранти перекривають вулиці (ФОТО)
фото Twitter @eha_news

Акції протесту у Вірменії продовжуються. Після відставки прем’єр-міністра Сержа Саргсяна їх головна мета – добитися, щоб новим прем’єр-міністром обрали лідера опозиції Нікола Пашиняна.

Колона демонстрантів почала рух від станції метро «Єрітасардакан» до Єреванського державного університету, передає РІА «Новости». У ході беруть участь в основному студенти, що скандують гасла проти правлячої Республіканської партії Вірменії. Колону демонстрантів супроводжують поліцейські, ситуація спокійна.

У Єревані сьогодні проходить масштабний мітинг (ФОТО)
Twitter @CivilNetTV

Після Єреванського держуніверситету колона попрямує до медичного, аграрного та політехнічного університетів. Хода має завершитися на площі Франції, куди вдень має намір підійти лідер протестів Пашинян.

Після цього демонстранти вирушать на площу Республіки, де о 18:00 розпочнеться опозиційний мітинг.

У Єревані сьогодні проходить масштабний мітинг (ФОТО)
Twitter @SupportArmenia

Протестувальники згодні з Пашиняном у тому, що цей протест спрямований не особисто проти колишнього лідера країни Сержа Саргсяна, а проти вибудуваної при ньому системи монопольного захоплення влади, оскільки фактично після поправок у Конституцію всі повноваження перебувать в руках прем’єр-міністра.

«Ще один приклад мирного протесту. Люди перекрили вулицю під приводом, що вони займаються йогою»

У самій Республіканської партії тим часом визнали, що допустили помилку, монополізувавши владу. В.о. міністра юстиції Давид Арутюнян на брифінгу в уряді заявив, що в організації не розуміли небезпеку такої політики, і закликав політичних опонентів до поступок: «Ми розуміємо, що це єдиний спосіб рухатися далі», – сказав він.

У Єревані сьогодні проходить масштабний мітинг (ФОТО)
Twitter @OostenbrinkJan

Відомо, що Пашинян на зустрічі з депутатами Держдуми РФ запевнив, що в разі свого обрання на пост прем'єр-міністра продовжить розвивати відносини з Москвою. «У них (депутатів – ред.) були питання, ми на них відповіли. Основним посилом було те, що в цьому процесі немає геополітичної змови проти Росії, не буде геополітичних реверсів, і вірмено-російським відносинам нічого не загрожує», – цитує РІА «Новости» Пашиняна.

Вибори нового глави уряду призначені на 1 травня. Опозиція в парламенті готова підтримати пана Пашиняна, однак, щоб зайняти крісло прем'єра, йому знадобиться не менше шести голосів правлячої партії.

Більше про вірменську революцію в матеріалі Mind «Оксамитовий майдан» у Вірменії: чому зарано робити висновки».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті