Банкнотно-монетний двір України буде виробляти валюту для інших країн

Водночас основним пріоритетом для Банкнотно-монетного двору залишатиметься національна гривня

фото Shutterstock

Голова Національного банку України Яків Смолій та президент компанії Crane Currency Аннемарі Уотсон 22 червня 2018 року підписали Договір про співпрацю у галузі виготовлення грошових знаків, повідомляється на сайті регулятора.

Договір є важливим з позиції закріплення Банкнотно-монетного двору НБУ, як виробника, на світовому ринку захищеного паперу та грошових знаків.

«Наш Банкнотно-монетний двір має повний цикл виготовлення грошей, від розроблення дизайну до виробництва захищеного паперу та, власне, друку банкнот. У кооперації з Crane Currency ми готові запропонувати увесь свій досвід та виробничі потужності для виготовлення грошових знаків на замовлення інших країн», – зазначив Голова Національного банку України Яків Смолій.

Даним договором регулюються відносини між НБУ та Crane Currency щодо можливості розміщення іноземних замовлень на виробничих потужностях українського Банкнотно-монетного двору.

Компанія Crane Currency заснована більше 200 років тому. Насьогодні є партнером  понад 50 центральних банків (США, Великобританії, Швеції, Мексики, Нігерії, Малайзії, Індії та інших), яким постачає захищені банкноти, банкнотний папір та захисні елементи. .

Банкнотно-монетний двір Національного банку України сьогодні на 100% забезпечує потребу української держави у виготовленні власної грошової одиниці, проте його потужності дають змогу виготовляти продукцію для інших держав. Річна потужність виробництва становить 1.8 млрд банкнот, 1.2 млрд обігових монет, близько 1 млн пам’ятних монет із дорогоцінних та недорогоцінних металів, 3,5 тис. тонн банкнотного та захищеного паперу, а також близько 200 тис. державних нагород.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла закон «Про валюту і валютні операції».

Також нагадаємо, що Нацбанк уніфікував кредитні ліміти до 5%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS