ВРУ прийняла закон «Про валюту»
За ухвалення закону проголосувало 228

В четвер, 21 червня, Верховна Рада України з третьої спроби прийняла в другому читанні і в цілому закон «Про валюту», повідомляє Інтерфакс.
За ухвалення закону з озвученими під стенограму правками і техніко-економічними правками проголосувало 228 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.
Хоча деякі нардепи вимагали переголосування, воно не відбулося.
Закон дозволить прискорити валютну лібералізацію. Окрім того, акт передбачає концептуально новий підхід до системи валютного регулювання і нагляду – «дозволено все, що прямо не заборонено».
Закон покликаний стати єдиним законодавчим актом, що визначає порядок організації валютного регулювання та здійснення валютного нагляду в країні. Наразі, таким основним нормативно-правовим актом є декрет Кабінету міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 1993 року.
Глава Національного банку Яків Смолій в ході обговорення законопроекту в парламенті повідомив, що НБУ буде поступово знімати валютні обмеження.
«Валютні обмеження поступово скасовані. Зрештою, бізнес і населення зможуть самостійно вирішувати, коли і як проводити валютні операції. Це не відбудеться за один день. Ми будемо прибирати обмеження поступово і обережно, щоб не похитнути фінансову стабільність. Ухвалення закону «Про валюту» дає зелене світло скасувати найбільш болючі обмеження відразу після його вступу в силу – наприклад, щодо інвестування за кордон і зовнішньоекономічних операцій», – сказав він.
Нагадаємо, вчора 20 червня, НБУ уніфікував значення лімітів загальної довгої і короткої відкритої валютної позиції банків на рівні 5%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].