Захворіло у світі
18,288,573
Померло у світі
693,805
Вилікувалось у світі
10,913,524
Захворіло в Україні
74,219
Померло в Україні
1,764
Вилікувалось в Україні
40,613
ВРУ прийняла закон «Про валюту»

ВРУ прийняла закон «Про валюту»

За ухвалення закону проголосувало 228

ВРУ прийняла закон 	«Про валюту»
фото Shutterstock

В четвер, 21 червня, Верховна Рада України з третьої спроби прийняла в другому читанні і в цілому закон «Про валюту», повідомляє Інтерфакс.

За ухвалення закону з озвученими під стенограму правками і техніко-економічними правками проголосувало 228 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Хоча деякі нардепи вимагали переголосування, воно не відбулося.

Закон дозволить прискорити валютну лібералізацію. Окрім того, акт передбачає концептуально новий підхід до системи валютного регулювання і нагляду – «дозволено все, що прямо не заборонено».

Закон покликаний стати єдиним законодавчим актом, що визначає порядок організації валютного регулювання та здійснення валютного нагляду в країні. Наразі, таким основним нормативно-правовим актом є декрет Кабінету міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 1993 року.

Глава Національного банку Яків Смолій в ході обговорення законопроекту в парламенті повідомив, що НБУ буде поступово знімати валютні обмеження.

«Валютні обмеження поступово скасовані. Зрештою, бізнес і населення зможуть самостійно вирішувати, коли і як проводити валютні операції. Це не відбудеться за один день. Ми будемо прибирати обмеження поступово і обережно, щоб не похитнути фінансову стабільність. Ухвалення закону «Про валюту» дає зелене світло скасувати найбільш болючі обмеження відразу після його вступу в силу – наприклад, щодо інвестування за кордон і зовнішньоекономічних операцій», – сказав він.

Нагадаємо, вчора 20 червня, НБУ уніфікував значення лімітів загальної довгої і короткої відкритої валютної позиції банків на рівні 5%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті