Обсяг укладених у світі угод в першій половині 2018 року досяг $2,5 трлн, що на 65% більше за аналогічний період минулого року. Це рекордно високий показник за цей період, особливо зважаючи на геополітичну напруженість, пише Financial Times, на який посилається «Вести.Экономика».
Великі угоди, в основному, було укладено в медіа- та телекомунікаційному секторах США.
Однією з найбільшою угод є покупка Walt Disney Co. основної частини активів 21st Century Fox за $71,3 млрд, схвалена в середу Міністерством юстиції США. На ці активи також претендувала американська телекорпорація Comcast.
Серед інших великих угод в першому півріччі – придбання ірландської фармацевтичної компанії Shire японською компанією Takeda за $77 млрд, а також злиття T-Mobile з конкуруючою американською телекомунікаційною компанією Sprint за $59 млрд.
Слід відзначити також і покупку рітейлером Walmart компанії електронної комерції Flipkart за $16 млрд.
За перше півріччя у світі було укладено 79 угодна суму вище $5 млрд (кожна). Це перевершує попередній рекордний показник за цей період, який був зафіксований в 2007 році.
Крім того, було встановлено рекорд за кількістю угод на суму вище $10 млрд: в першому півріччі було укладено 35 таких угод.
Причиною таких високих показників експерти називають розвиток нових технологій: великі компанії у всіх секторах відчувають необхідність злиття з давніми суперниками, щоб отримати більше можливостей у конкурентній боротьбі.
«Більшість компаній в першу чергу зосереджені на тому, як збільшити доходи в економічному середовищі, де органічне зростання може покращуватися, але недостатньо швидко. Угоди часто залишаються найкращим вирішенням цієї проблеми», – зазначає Стівен Аркано з юридичної фірми Skadden.
Активність угод спостерігалася у всіх регіонах. У США вона повернулася до максимумів, що спостерігався до кризи 2008 року. У Європі активність угод збільшилася майже вдвічі, а в Азії – на 22% в річному вираженні.
У Китаї найбільшою угодою може стати ще не узгоджене придбання: це пропозиція про покупку державною корпорацією China Three Gorges португальської компанії в сфері виробництва і видобутку електроенергії, Energias de Portugal SA (EDP) за $28,6 млрд, включаючи чистий борг.
Нагадаємо, компанія Thomson Reuters почала збирати дані про ринок злиття і поглинань (M&A) з 1980 року.