5 країн створили альянс для спільної боротьби з криптовалютними злочинами

Міжнародний альянс J5 зможе застосовувати такі методи проти шахраїв, які недоступні кожній країні окремо

фото pixabay.com

Податкові управління США, Австралії, Канади, Нідерландів та Великобританії об'єдналися для боротьби з податковими злочинами і відмиванням грошей з використанням криптовалюти. Про це повідомляє Forbes, на який посилається Forklog.

Альянс, який отримав назву J5, зʼявився з ініціативи міжнародної Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD). У J5 ввійшли керівники відділів податкової злочинності і старші посадові особи в податкових органах, включаючи Австралійську комісію з кримінальних розслідувань (ACIC), Канадське агентство доходів (CRA) та інші держуправління з кримінального розслідування доходів.

Метою J5 є посилення міжнародного контролю за криптозлочинністю. Управління будуть обмінюватися інформацією, проводити спільні розслідування і розширювати можливості один одного за допомогою інноваційних технологій.

«Офшорні структури і фінансові інструменти, що використовуються для здійснення податкових злочинів і відмивання грошей, завдають шкоди економічним, фінансовим і соціальним інтересам наших країн», – йдеться на сайті податкового управління США (IRS).

Перша зустріч відомств відбулася минулого тижня. На ній J5 розробила тактичні плани і визначила перші кроки для виявлення злочинців. Подальші дії J5 оголосить наприкінці року.

«J5 буде застосовувати щодо злочинців методи, які країни не можуть застосувати окремо», – заявив глава IRS Дон Форт.

За інформацією американської компанії з кібербезпеки CipherTrace, за перші шість місяців 2018 року шахраї відмили за допомогою криптовалют $761 млн, отриманих в результаті незаконної діяльності.

Світова тенденція відмивання грошей з використанням криптовалюти різко зросла в цьому році, свідчать експерти. За їх прогнозами, до кінця 2018 кількість «прихованих» таким чином коштів зросте до $1,5 млрд.

Для порівняння, за весь 2017 рік злочинці, щоб приховати свої нелегальні доходи, відмили $266 млн – в три рази менше, ніж в першій половині 2018 року.

Нагадаємо, Франція вимагає від Греції видати росіянина Вінніка, звинуваченого у відмиванні $4 млрд за допомогою криптовалют.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS