Китай обіцяє надати кредити обсягом $20 млрд і ще близько $106 млн у вигляді фінансової допомоги країнам Близького Сходу. Про це у вівторок оголосив лідер КНР Сі Цзіньпін, повідомляє Reuters.
Він назвав цю модель фінансової протекції «нафта і газ+», її мета – прискорити зростання економіки регіону.
Китай виділить 100 млн юанів ($15 млн) на підтримку економічного розвитку Палестини крім виділення додаткових 600 млн юанів ($91 млн) Йорданії, Лівану, Сирії та Ємену, сказав Сі Цзіньпін.
Глава КНР також оголосив про плани створити консорціум китайських і арабських банків з фондом в розмірі $3 мільярди.
Як зазначає агентство, Пекін в останні роки став приділяти більше уваги Близькому Сходу, оскільки арабські країни відіграють важливу роль у політичній стратегії «Один пояс, один шлях», згідно з якою будуть розвиватися надійні торгові маршрути з Китаю в Центральну і Південно-Східну Азію.
Економічний розвиток є необхідною умовою для розв'язання багатьох проблем з безпекою на Близькому Сході,.
«Ми повинні ставитися один до одного з щирістю, не боятися відмінностей, не уникати проблем і проводити численні дискусії щодо кожного з аспектів міжнародної політики і стратегії розвитку», – сказав Сі Цзіньпін на зустрічі з представниками 21 арабської держави в столиці Китаю.
Кредити підуть на фінансування плану «економічної реконструкції» і «промислового відродження», який передбачатиме співпрацю в нафтогазовій галузі, атомній енергетиці та виробництві екологічно чистої енергії.
Китай зазвичай не бере участі в конфліктах і дипломатії на Близькому Сході, однак зараз намагається стати більш залученим у процес розв'язання довгострокових конфліктів, оскільки залежить від поставок енергоресурсів з цього регіону.