Енергетичні компанії роблять ставки не на роботів, а на дрони

Спеціальні дрони, здатні долати значні відстані, допоможуть зекономити енергетичним компаніям мільярди доларів

фото з pixabay.com

«Літаючі роботи», які можуть долати десятки кілометрів без зупинки, можуть стати наступною важливою віхою для енергетичних компаній. Про це повідомляє Reuters.

Європейські підприємства прагнуть до використання безпілотних літальних апаратів, що допоможуть їм уникнути мережевих збоїв, через які вони втрачають мільярди доларів на рік. Однак ці технології спіткають серйозні перепони у сфері регулювання та безпеки, які дещо затьмарюють майбутнє дронів у цій галузі.

Мережеві філії компанії RTE, Snam та EDF протестували прототипи дальніх безпілотників, які літають на малих висотах над трубопроводами та лініями електропередач.

Представники найбільшого в Європі газового підприємства, італійської компанії Snam, сказали Reuters, що наразі їхнє підприємство випробовує одну із цих машин, відомих під назвою BVLOS.

Французька RTE також перевірила дальній безпілотник, який пролетів близько 50 км, перевірив лінії електропередач та відправив дані, які дозволили спеціалістам фактично змоделювати ділянку мережі. Компанія заявила, що в найближчі два роки вона інвестує 4,8 млн євро в технології безпілотних літальних апаратів.

Наразі енергетичні компанії зазвичай використовують гвинтокрили, обладнані камерами для перевірки своїх мереж. Також іноді останнім часом вони використовують звичайні дрони, які мають дальність польоту лише 500 метрів.

Однак перехід у бік поновних джерел енергії та необхідність моніторингу багатьох додаткових підключень, потрібних для зв’язку сонячних та вітрових парків з мережами, змушують підприємства покладатись більше на передові технології.

Згідно із даними Naviagnt Research, електрокомпанії витрачатимуть $13 млрд на рік на безпілотники та робототехніку до 2026 року по усьому світу. Наразі ці витрати складають близько $2 млрд.

Але ці суми затьмарюються тією кількістю грошей, які сектор втрачає щорічно через мережеві збої та примусові відключення – близько $170 млрд, згідно з даними PwC.

Нагадаємо: ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» обстежує лінії електропередач із використанням безпілотника, обладнаного відеокамерами високої роздільної здатності та тепловізором.

Детальніше про те, як розвивається ринок безпілотників в Україні, читайте в матеріалі Mind «Розбір польотів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS