mind
ДТЕК тестує дрони і вертольоти для обстеження електромереж

ДТЕК тестує дрони і вертольоти для обстеження електромереж

Раніше обстеження здійснювали обхідники із землі або з підйомом на елементи ЛЕП, що потребує їх відключення

ДТЕК тестує дрони і вертольоти для обстеження електромереж
Фото: pixabay.com

ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» ( «ДТЕК КИМ», наступник електричної частини бізнесу «Київенерго») обстежує лінії електропередач (ЛЕП) із використанням безпілотника (дрона), обладнаного відеокамерами високої роздільної здатності і тепловізором. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Згідно з повідомленням, пілотне обстеження столичної підстанції (ПС) «Лівобережна» і прилеглих ЛЕП за допомогою дрона «ДТЕК КЕМ» здійснила сьогодні, 12 липня.

Разом з цим стартував пілотний проект на базі ПрАТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» де компанія використовує вертоліт, обладнаний відеокамерами високої роздільної здатності і тепловізором для дослідження семи ЛЕП сумарною протяжністю понад 200 км, а також для часткового дослідження ПС «ДСК», «ДЛБ», «Прядівка», «Михайлівка», «Урожайна».

Проекти запущені з метою обстеження і виявлення ушкоджень на дротах, контактних елементах і будівельних конструкціях для запобігання аваріям. Раніше обстеження здійснювали обхідники із землі або з підйомом на елементи ЛЕП, що потребує їх відключення.

«Повітряна зйомка – найбільш сучасний метод діагностики електромереж у всьому світі, оскільки дає змогу охопити весь мережевий комплекс мегаполісу, виявити його слабкі місця. У столиці України така діагностика проводиться вперше. Отримана після повітряної зйомки інформація може бути використана для визначення пріоритетів майбутніх капітальних ремонтів та інвестиційних програм», – зазначив керівник проектів технічного розвитку «ДТЕК Мережі» Олексій Калайда.

Під час реалізації пілотних проектів ДТЕК визначиться з найбільш оптимальними технологіями, які й використовуватиме в майбутньому. 

«В Україні наразі формується новий ринок електричної енергії. ДТЕК Мережі активно вивчає найкращий світовий досвід та технології для того, щоб реалізувати їх на українському ринку та запропонувати нашим клієнтам послуги та сервіси найкращої якості. Обстеження ліній електропередач за допомогою літальних платформ та дронів – одна з таких технологій. Наразі ми реалізовуємо пілотні проекти із обстеження ліній «з повітря» у Києві та Дніпропетровській області. За підсумками проекту ми приймемо рішення щодо масштабування на всій території діяльності компанії», – зазначив Іван Гелюх, генеральний директор ДТЕК Мережі.

Детальніше про те, як розвивається ринок безпілотників в Україні читайте у матеріалі Mind «Розбір польотів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті