США хочуть уникнути зриву світових нафтових ринків через відновлення санкцій проти Тегерану, і в деяких випадках йтимуть на зустріч країнам, які не в змозі одразу повністю відмовитись від іранської нафти. Про це заявив міністр фінансів США Стівен Мнучін, передає Reuters.
«Ми хочемо, щоб закупки нафти знизились до нуля, але в деяких випадках це зробити неможливо, ми розглянемо виключення», – сказав Мнучін.
Адміністрація Трампа підштовхує країни до скорочення імпорту іранської нафти з листопада на тлі того, як США відновили санкції проти Ірану та виходу Сполучених Штатів з іранської ядерної угоди 2015 року.
Мнучін сказав, що він зустрінеться із своїми колегами із розвинутих країн та країн, що розвиваються в кулуарах зустрічі міністрів фінансів «Великої двадцятки» в Буенос-Айресі 19-22 липня. Скоріше за всього, він підніматиме тему антиіранських санкцій США
«Ми говорили дуже конкретно, без відступів, – сказав Мнучін. – Ми маємо бути дуже обережними в обході навколо енергетичних ринків, щоб впевнитись, що люди мають на це час».
Він також сказав, що Вашингтон дав союзникам зрозуміти, чого їм очікувати від санкцій, «втім є певні конкретні ситуації, ми готові вислухати».
Французький міністр фінансів Бруно Ле Мейр заявив у вихідні, що Вашингтон відхилив прохання Франції про відтермінування для французьких компаній, які працюють з Іраном.
Париж виділив ключові області в яких він очікував послаблень або розширення періоду для скорочення закупівлі іранської нафти для французьких компаній, включно з енергетичними, фармацевтичними та автомобільними.
Адміністрація США сказала, що вже понад 50 компаній припинили свій бізнес з Іраном.
Нагадаємо: США запровадять обмежувальні санкції проти Ірану у два етапи: перший етап розпочнеться 4 серпня, другий – 6 листопада. Ключовою метою санкцій є завадити Ірану збагачуватись за рахунок нафти.
На початку липня стало відомо, що велика французька компанія йде з Ірану через загрозу американських санкцій.