СБУ перевіряє «Дніпроазот» через відмову продавати рідкий хлор

Дефіцит цієї речовини унеможливлює знезараження води і може призвести до масових отруєнь

Ігор Коломойський
Фото: УНІАН

Службою безпеки України розпочато перевірку дій посадових осіб ПАТ «Дніпроазот», що призвели до створення дефіциту рідкого хлору, повідомляє БізнесЦензор із посиланням на прес-службу СБУ.

«З 15 червня 2018-го адміністрацією ПАТ «Дніпроазот» у порушення договірних зобов'язань і без попереднього повідомлення призупинено виробництво та відвантаження рідкого хлору водопостачальним підприємствам України, що унеможливлює знезараження питної води, створює загрозу виникнення масових отруєнь та поширення епідемій», – повідомляє СБУ.

Так, СБУ перевіряє обґрунтованість збільшення у кілька разів вартості реагенту на шляху від виробника до кінцевого споживача.

«За результатами перевірки слідчими СБУ буде прийнято рішення про кваліфікацію за Кримінальним кодексом України дій осіб, причетних до штучного створення передумов до виникнення надзвичайної ситуації», – повідомляє СБУ.

Як повідомлялося, раніше в «Дніпроазоті» заявили про готовність відновити виробництво рідкого хлору за умови узгодження Антимонопольним комітетом підвищення ціни на нього.

«Нова ціна на хлор, яку пропонує встановити наше підприємство, відповідає середньоринковій у 2018 році з розрахунку за 1 тонну хлору, згідно з інформацією на сайті ProZorro», – стверджують у компанії.

Водночас, як зазначали у комітеті, хоча АМКУ і не є ціновим регулятором, проте може оштрафувати «Дніпроазот» за відмову реалізовувати рідкий хлор.

Так, минулого тижня прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що уряд підготував план альтернативного забезпечення водоканалів країни рідким хлором для знезараження питної води, незважаючи на зупинку заводу «Дніпроазот».

У середині червня АТ «Дніпроазот», підконтрольне групі «Приват» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, попередило водоканали про припинення поставок рідкого хлору, що використовується для знезараження питної води.

У зв'язку з цим на деяких підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України виникла складна ситуація з подальшим знезараженням питної води.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS