mind
Деякі регіони України можуть залишитися без питної води

Деякі регіони України можуть залишитися без питної води

«Дніпроазот» заявив, що припиняє поставки і виробництво рідкого хлору, необхідного для знезараження води

Деякі регіони України можуть залишитися без питної води
фото pixabay.com

Деякі міста в Україні можуть залишитися без централізованого водопостачання, в інших містах подача води може бути значно обмежена. Причиною цьому – нестача хлору для очищення питної води.

Як повідомляє прес-служба «Київводоканалу», в середині червня акціонерне товариство «Дніпроазот», яке виробляє рідкий хлор для знезараження питної води, попередив, що припиняє поставки та зупиняє виробництво рідкого хлору.

У зв’язку з цим на підприємствах водоканалів України виникла складна ситуація з подальшим знезараженням питної води. На деяких підприємствах хлору залишилося на час від 7 до 20 днів.

Про ситуацію, що склалася, асоціація «Укрводоканал-екологія» терміново повідомила уряд та РНБО з проханням втрутитися та вирішити питання з поставкою хлору. 23 червня у Дніпровській ОДА відбулось виїзне засідання, на якому нібито було досягнуто домовленості з керівництвом «Дніпроазоту» про відновлення виробництва хлору.

«Але, на жаль, і досі Дніпроазот не відновив свою роботу. Залишки хлору, які були на момент його зупинки, реалізовані повністю», – сказано у повідомленні.

Також, за інформацією «Київводоканалу», для вирішення цього питання проведена спільна нарада представників водоканалів з постачальниками альтернативних дезинфікатів та методів знезаражування.

«В Україні є компанія, яка намагається організувати великі поставки хлору в контейнерах автомобільним транспортом, але оформлення дозвільних документів та інших процедур займає більше року. Більш того, таких спеціалізованих контейнерів недостатньо. Поставки хлору в цистернах з Європи (Румунія) дуже проблематичні. Європейські цистерни не можуть змінювати колісну базу, а також повинні бути сертифіковані на території Україні. В цистернах хлор отримують Київ, Харків, Кривий Ріг, Маріуполь та інші міста», – пояснили у прес-службі компанії.

«Отже, іншої альтернативи на сьогодні, ніж термінового запуску виробництва, немає», – наголошують у «Київводоканалі».

Таким чином, якщо завод терміново не відновить свою роботу, то вже на початку наступного тижня подача води в централізовану водопровідну мережу в деяких регіонах та містах України може бути значно обмежена, а в деяких містах і повністю припинена, додали в компанії.

Раніше повідомлялося, що «Дніпроазот», підприємство Коломойського, порушує низку угод з водоканалами України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті