Єврокомісія в четвер звинуватила американську компанію з виробництва чіпів Qualcomm у порушенні антимонопольного законодавства і зловживанням сильної позиції на ринку, повідомляє Reuters.
Компанія продавала чіпсети нижче їх реальної ринкової вартості, щоб витіснити з ринку конкурентів Nvidia Corp та Icera – британського виробника програмного забезпечення для телефонів.
Дослідження розцінок і собівартості продуктів показало, що Qualcomm реалізовувала baseband-мікросхеми UMTS, які використовуються для підключення телефонів до стільникових мереж, за цінами, нижчими, ніж коштує їх виробництво, йдеться в заяві антимонопольного регулятора.
Якщо Qualcomm визнають винною в порушенні антимонопольного законодавства, компанія мусить сплатити штраф у розмірі до 10% від сумарної виручки.
Як зазначається, це не перший штраф для чіпмейкера від європейського регулятора. У січні 2018-го Єврокомісія наклала на Qualcomm штраф в розмірі 1 млрд євро за те, що компанія увійшла в незаконну змову з Apple, внаслідок чого в iPhone і iPad використовувалися тільки чіпи Qualcomm.
У 2017 році американська компанія була змушена виплатити $868 млн штрафу, накладеного Комісією зі справедливої торгівлі Південної Кореї (Korea Fair Trade Commission). Регулятор заявив, що Qualcomm змушувала виробників телефонів виплачувати роялті за зайві патенти. У разі відмови Qualcomm загрожувала клієнтам припинити продажі чіпів.
Раніше повідомлялося, що Китай дав дозвіл на злиття Qualcomm та NXP Semiconductors, вартість угоди оцінюється у $44 млрд.