Маск прокоментував своє прохання про «кешбек» від постачальників

В Tesla пояснюють, що мали на увазі контракти, підписані ще в 2016, але, які діють і досі

Ілон Маск
Фото Shutterstock

Компанія Tesla прокоментувала інформацію щодо того, що автовиробник звернувся до постачальників компонентів авто із проханням повернути частину грошей в якості кешбеку за старими контрактами. Про це повідомляє CNBC.

Компанія повідомила, що веде переговори з постачальниками, намагаючись досягти «більш стійкої довгострокової бази затрат» і що з цими запитами вона зв’язалась із менш ніж 10 постачальниками. Tesla заявила, що її обговорення з постачальниками були зосереджені на цінових переговорах для майбутніх поставок.

Генеральний директор Tesla Ілон Маск у Twitter повідомив, що «будуть враховуватись лише затрати, які дійсно стосуються ІІІ кварталу та поза ним. Було б неправильним застосовувати економію коштів в минулому до нинішнього кварталу».

Переговори із постачальниками ставлять під сумнів прибутковість компанії, особливо з огляду на те, що минулого року компанія втратила близько $2 млрд та «спалила» близько $3,4 млрд готівки після капіталовкладень

Ось повне пояснення компанії, чому вона звернулась до своїх постачальників:

«Переговори – це стандартна частина процесу закупівель, і тепер, коли ми знаходимось в більш сильній позиції, у зв’язку із нарощуванням випуску Model 3, як раз найкращий час поліпшити нашу конкурентну перевагу в цій області. Ми орієнтуємось на досягнення більш стійкої довгострокової основи, а не лише того, щоб протягом цього кварталу були досягнуті одноразові витрати, і це для добре для Tesla, наших акціонерів та наших постачальників, які також виграють від збільшення обсягів виробництва та майбутніх можливостей росту. Ми попросили менше 10 постачальників скоротити загальні капітальні затрати на довгострокові проекти, які розпочались ще в 2016 році, але ще не завершились, і будь-які зміни з цими постачальниками покращать наші майбутні грошові потоки, але не вплинуть на нашу рентабельність в ІІІ кварталі. Решта обговорень з постачальниками зосереджена на майбутніх цінах, на змінах в дизайні або процесах, які допоможуть нам знизити фундаментальні затрати, а не коригувати капітальні проекти в попередньому періоді. Це правильно».

Нагадаємо:напередодні видання WSJ оприлюднило інформацію, що автовиробник звернувся до постачальників автокомпонентів із проханням повернути частину грошей в якості кешбеку за контрактами, підписаними до 2016 року, щоб стати прибутковою.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS