Франція, Іспанія та Португалія хочуть «врятувати» ЄС від залежності від російського газу

Ці країни мають 7 портів для прийому LNG-газу, крім цього вони наполягають на будівництві газогону для подальшого експорту газу

фото з nord-stream.com

Франція, Іспанія та Португалія привітали попередню домовленість між ЄС та США щодо збільшення до Європи імпорту американського скрапленого газу. Про це йдеться у спільній декларації лідерів країн, передає DW.

Країни наполягають на побудові газової труби, за допомогою якої газ можна було б транспортувати в інші країни Європи. Мадрид та Лісабон вже будують газопровід у Каталонії на північному сході Іспанії. За планами, він має доповнити інший газолін, який вже було збудовано на захід від Піренеїв та з’єднає таким чином Іспанію із Францією. Обидві країни наразі імпортують газ з Алжиру за допомогою газопроводу, який  було запущено в 2011 році.

Крім того, ці країни мають 7 портів, які можуть приймати LNG-газ. Зараз вони імпортують його з Катару та США, при цьому із Сполучених Штатів поставки зростають.

«Ми, іспанці, імпортуємо все більше і більше американського газу, який вже становить 25% нашої пропозиції, а Португалія та Іспанія мають термінали, які дозволять нам розвантажувати американські танкери з газом та транспортувати його через трубопровід», – заявив днями міністр закордонних справ Іспанії Жозеп Боррель.

Ці заходи мають зменшити залежність Європи від російського газу, наголосили представники країн.

 На сьогодні, 35% імпортованого до ЄС газу надходить з США.

Нагадаємо: за результатами зустрічі президентів США Дональда Трампа та Єврокомісії Жан-Клода Юнкера, сторони домовились укріпляти стратегічне партнерство в області енергетики, зокрема збільшити імпорт скрапленого газу з США.

Як повідомлялось, у ніч на 25 липня компанія Nord Stream 2 почала процес укладання труб у межах спорудження суперечливого газопроводу «Північний потік-2».

Днями в Конгрес США внесли законопроект щодо санкцій проти «Північного потоку – 2». Зазначені в ньому санкції дозволять країнам – членам НАТО уникнути змушування та політичних маніпуляцій з боку Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS