Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) успішно здійснило запуск автоматичної станції Parker Solar Probe для вивчення Сонця.
Зонд було виведено у відкритий космос за допомогою ракети-носія Delta IV з космодрому на мисі Канаверал у Флориді, повідомило NASA у своєму Twitter.
3-2-1… and we have liftoff of Parker #SolarProbe atop @ULAlaunch’s #DeltaIV Heavy rocket. Tune in as we broadcast our mission to “touch” the Sun: https://t.co/T3F4bqeATB pic.twitter.com/Ah4023Vfvn
– NASA (@NASA) 12 серпня 2018 р.
Місія Parker Solar Probe розрахована на 7 років. За допомогою зонда американські вчені сподіваються отримати нову інформацію про процеси в сонячній атмосфері.
Зонд повинен наблизитися до Сонця на максимально близьку відстань – близько 6 млн км. Він першим зі створених людством апаратів увійде в так звану сонячну корону. За прогнозами вчених, захисний екран зонда розжариться до 1371,11° С.
У NASA розраховують, що цей проект дозволить краще зрозуміти природу і закономірності космічної погоди, яку визначає потік частинок з поверхні Сонця, іменований сонячним вітром.
Вартість проекту оцінюється в $1,5 млрд.
Нагадаємо, напередодні NASA відклало запуск сонячного зонда Parker. Старт перенесли через проблеми тиску гелію в паливних баках ракети-носія Дельта IV Heavy та нестачею часу до закриття стартового вікна.
Як повідомлялося, до корпусу літального апарату прикріплена табличка, на якій вигравіювано імена будь-яких мешканців планети Земля, які цього забажали – для цього достатньо було заповнити відповідну заяву на сайті NASA, вказавши своє імʼя.