Хочете, щоб табличка з вашим ім'ям полетіла до Сонця – залиште заявку на сайті NASA
Космічне агентство готує до запуску новий проект з дослідження небесного світила

Американське Національне агентство з дослідження космічного простору (NASA) вже 31 липня цього року запускає зонд Parker Solar Probe, який полетить досліджувати Сонце.
До корпусу літального апарату буде прикріплена табличка, на якій вигравіюють імена будь-яких мешканців планети Земля, які цього забажають – для цього достатньо заповнити відповідну заяву на сайті NASA, вказавши своє імʼя. Про це повідомляє HighTech.
Наголошується, що заяву потрібно заповнити протягом найближчого місяця – до 27 квітня.
Табличка буде мініатюрною – у вигляді кремнієвого чіпа, щоб не вплинути на розраховану вагу літального зонду, а імена – хай скільки їх назбирається – нанесуть лазером.
Космічний апарат розміром приблизно з легкове авто наблизиться до Сонця на 6,4 млн кілометрів. Місія Parker Solar Probe – вивчити вплив магнітних полів і плазми на сонячний вітер, виміряти його прискорення і енергію сонячної корони, дослідити рух елементарних частинок на поверхні зірки.
«Наш зонд можна в самому прямому сенсі назвати найшвидшою і найгарячішою місією на світі. Цей дивовижний космічний корабель допоможе нам розкрити безліч таємниць Сонця і зрозуміти, як працюють його надра, адже раніше нам ніяк не вдавалося це зробити», – зазначила Нікола Фокс, науковий керівник місії.
Головна проблема, яку потрібно вирішити вченим – це швидкість, з якою має пересуватися зонд. Для того, щоб вийти на траєкторію зближення з Сонцем, за підрахунком вчених, апарат повинен розігнатися до швидкості від 200 км/с.
Верхній шар атмосфери Сонця, незважаючи на численні спроби вчених, поки що недостатньо вивчений і залишається загадкою для астрофізиків, зазначають в NASA. Це пов'язано з надзвичайно високими температурами, в яких будь-які дослідження проводити дуже важко.
Нижні шари Сонця розігріті до температури 10 000 градусів Кельвіна. А в прикордонному шарі, між короною і фотосферою, товщина якого становить всього кілька кілометрів, ця температура різко збільшується в сотні тисяч разів і досягає приблизно 1 млн градусів Кельвіна.
Як ми повідомляли, вчені NASA мають намір шукати ознаки життя на кометі, відкритій українцями, і готують для цього масштабний проект.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].