Хочете, щоб табличка з вашим ім'ям полетіла до Сонця – залиште заявку на сайті NASA

Хочете, щоб табличка з вашим ім'ям полетіла до Сонця – залиште заявку на сайті NASA

Космічне агентство готує до запуску новий проект з дослідження небесного світила

Хочете, щоб табличка з вашим ім'ям полетіла до Сонця – залиште заявку на сайті NASA
Фото nasa.gov

Американське Національне агентство з дослідження космічного простору (NASA) вже 31 липня цього року запускає зонд Parker Solar Probe, який полетить досліджувати Сонце.

До корпусу літального апарату буде прикріплена табличка, на якій вигравіюють імена будь-яких мешканців планети Земля, які цього забажають – для цього достатньо заповнити відповідну заяву на сайті NASA, вказавши своє імʼя. Про це повідомляє HighTech.

Наголошується, що заяву потрібно заповнити протягом найближчого місяця – до 27 квітня.

Табличка буде мініатюрною – у вигляді кремнієвого чіпа, щоб не вплинути на розраховану вагу літального зонду, а імена – хай скільки їх назбирається – нанесуть лазером.

Космічний апарат розміром приблизно з легкове авто наблизиться до Сонця на 6,4 млн кілометрів. Місія Parker Solar Probe – вивчити вплив магнітних полів і плазми на сонячний вітер, виміряти його прискорення і енергію сонячної корони, дослідити рух елементарних частинок на поверхні зірки.

«Наш зонд можна в самому прямому сенсі назвати найшвидшою і найгарячішою місією на світі. Цей дивовижний космічний корабель допоможе нам розкрити безліч таємниць Сонця і зрозуміти, як працюють його надра, адже раніше нам ніяк не вдавалося це зробити», – зазначила Нікола Фокс, науковий керівник місії.

Головна проблема, яку потрібно вирішити вченим – це швидкість, з якою має пересуватися зонд. Для того, щоб вийти на траєкторію зближення з Сонцем, за підрахунком вчених, апарат повинен розігнатися до швидкості від 200 км/с.

Верхній шар атмосфери Сонця, незважаючи на численні спроби вчених, поки що недостатньо вивчений і залишається загадкою для астрофізиків, зазначають в NASA. Це пов'язано з надзвичайно високими температурами, в яких будь-які дослідження проводити дуже важко.

Нижні шари Сонця розігріті до температури 10 000 градусів Кельвіна. А в прикордонному шарі, між короною і фотосферою, товщина якого становить всього кілька кілометрів, ця температура різко збільшується в сотні тисяч разів і досягає приблизно 1 млн градусів Кельвіна.

Як ми повідомляли, вчені NASA мають намір шукати ознаки життя на кометі, відкритій українцями, і готують для цього масштабний проект.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло