У ПАТ «Укрзалізниця» спостерігається дефіцит дизельного палива, повідомляє еnkorr з посиланням на джерело на ринку.
«Запасів дизпалива на залізниці практично не залишилося. За тиждень ми відвантажили 10 000 тонн. І це все, що у нас було», – зазначило джерело.
Так, за його словами, ТОВ «Анвітрейд», SOCAR і ОККО виконали свої зобов'язання з постачання ресурсу в повному обсязі. Єдиною компанією, яка не відвантажила ресурс за раніше укладеними договорами, є «Август Пром» (входить в орбіту «Трейд Коммодіті»).
Відповідно до договорів, що опубліковані в системі електронних закупівель ProZorro, у лютому – серпні 2018 року «Август Пром» повинна була поставити для потреб залізниці 70 000 тонн ресурсу, проте відвантажила лише 50 000 тонн.
За даними enkorr, у лютому – липні компанії, що входять в групу «Трейд Коммодіті», імпортували 82 500 тонн дизельного палива і 61 000 тонн реактивного палива. Крім того, в серпні було імпортовано 3100 тонн ДП і 4000 тонн авіапалива.
Джерело з ринку припустило, що затримка з відвантаженням палива може бути викликана бажанням компанії дочекатися зростання цін на дизпаливо і продати свій ресурс за вигіднішою ціною.
Читайте також «Рейки розбрату: куди «Укрзалізниця» тягне українську економіку».