Через санкції жодне велике газове родовище в Росії не було запущено в експлуатацію

Працюють лише ті газові родовища, які були запущені ще до введення санкцій

фото Shutterstock

Західні санкції проти російського нафтогазового сектору ускладнюють розвиток нових проектів з видобутку газу в РФ, включаючи розробку шельфу. Про це йдеться в державній доповіді Мінприроди РФ «Про стан і використання мінерально-сировинних ресурсів РФ в 2016 та 2017 рр», повідомляє Tecnoblog.

«Санкції проти російських нафтогазових компаній, які обмежують приплив зарубіжних інвестицій, нових технологій і обладнання в галузь, ускладнюють розвиток нових проектів у Росії, особливо шельфових і спрямованих на розробку важковидобувних запасів», – ідеться в звіті.

У документі вказується, що за два останні роки, в 2016 та 2017 роках, в експлуатацію не було введено жодне велике родовище, а компанії, які займаються видобутком газу, працюють лише в рамках тих проектів, які існували й до цього.

При цьому представники російського газового монополіста «Газпром» заявили, що можливість введення нових санкцій США щодо російських компаній, що стосуються експортних газопроводів, не поширюється на ті проекти, які були запущені до 2 серпня 2017 року.

Однак санкції все ж негативно вплинули на розробку Південно-Кірінського родовища в Охотському морі, яке вважалося ресурсною базою для будівництва третьої лінії заводу СПГ-проекту «Сахалін-2». Але влітку 2015 року США включили його до переліку об'єктів, які потрапляють під галузеві санкції відносно економіки Росії.

Через те, що терміни освоєння даного родовища раз у раз переносилися, ніякого інвестиційного рішення з будівництва третьої черги «Сахаліну-2» вироблено так і не було.

Нагадаємо, Burisma відкрила нове газове родовище на Харківщині, запаси і ресурси газу в якому можуть скласти понад 7000 млн кубометрів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS