Захворіло у світі
65,926,118
Померло у світі
1,519,576
Вилікувалось у світі
42,398,729
Захворіло в Україні
801,716
Померло в Україні
13,421
Вилікувалось в Україні
412,533
Burisma відкрила нове газове родовище на Харківщині

Burisma відкрила нове газове родовище на Харківщині

Запаси і ресурси газу в межах Пегедівської площі можуть скласти понад 7000 млн кубометрів

Burisma відкрила нове газове родовище на Харківщині
Фото Burisima Group

Приватна компанія Burisma Group відкрила нове родовище газу в Харківській області – на Веселковій структурі Пегедівської площі, повідомила компанія.

На буріння пошукової свердловини пішло близько восьми місяців. Свердловина пробурена до глибини 5400 м. Зазначається, що було розкрито сім газоносних і газонасичених інтервалів у візейських і серпухівських відкладеннях нижнього карбону із загальною потужністю продуктивних пластів близько 60 м. Встановлена газоносність Веселкової структури підтвердила попередні оптимістичні прогнози щодо перспективності всього комплексу локальних об’єктів на території Пегедовської площі.

Зазначається, що за попередніми підрахунками, проведеними на етапі геологічного вивчення, запаси і ресурси газу в межах Пегедівської площі можуть скласти понад 7000 млн куб. м.

«Під час пошукового буріння в складних геологічних умовах на Веселковій структурі на глибині понад 5000 м були розкриті газонасичені пласти. Під час випробування свердловини було отримано промислові добові дебіти – понад 200 000 кубометрів газу», – повідомив CEO Burisma Group Тарас Бурдейний. 

Наразі, з метою підготовки до промислового буріння, ведуться роботи з комплексної переобробки і переінтерпретації сейсморозвідувальних матеріалів у межах Пегедівської площі, а також на суміжних ділянках, за результатами яких будуть закладатися нові пошукові свердловини.

У компанії зазначають, що наразі продовжується буріння свердловин на Водянівському, Рокитнянському та Роганському родовищах. Також добурена пошукова свердловина на Гуцулівському родовищі, де вже проведені ГІС і відкриті нові поклади газу. У червні компанія почала бурити свердловину на Пилипівській площі в Івано-Франківській області та Нікловицькому родовищі Львівської області.

Burisma Group – найбільша приватна газовидобувна група України, заснована у 2002 році. Кінцевим бенефіціаром числиться бізнесмен Микола Злочевський. До складу ради директорів входить, зокрема, Олександр Кваснєвський, колишній президент Польщі. 

Більше про компанію можна дізнатися в матеріалі Mind «Світло в кінці труби: кому належить видобуток газу в Україні».

Нагадаємо: це вже друге відкрите родовище газу в Україні за 2018 рік. «Укргазвидобування» оголосило про відкриття родовища в Харківській області кілька місяців тому.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті